21 Ocak, 2022

StarFmHaber Beypazarının Sesi...
sağ1 reklam
sağ reklam

Seçim Vatandaşa Yaradı, Konya bir iki…

Beypazarı Belediyesi Kültür Gezileri Kapsamında Beypazarılı Hanımlar Konya’yı geziyor

Beypazarı Belediyesi Kültür Gezileri kapsamında daha önce Amasya, Adana Kozan, Bolu Göynük gibi yerlerin ardından Konya gezisi yapılmış, Beypazarılı hanımlar gezilerden oldukça memnun kalmışlardı. Beypazarı Belediyesi gelen yoğun talep üzerine yeniden düzenlediği Konya gezisini, bu kez daha büyük bir katılımla gerçekleştirdi.

Mahalle muhtarları ile işbirliği içerisinde yürütülen ve Beypazarı tarihinde ilk kez böyle yoğun bir katılımla gerçekleştirilen Konya gezisi kapsamında, hafta sonları gruplar halinde 3000 e yakın ev hanımı Konya gezisine götürüldü.

Ücretsiz gerçekleştirilen Konya gezilerinde tarihi ve turistik yerleri ziyaret eden Beypazarılı hanımlar, Mevlana Müzesi ve diğer tarihi turistik yerlerin gezilmesinin yanı sıra, Konya’nın yöresel lezzetlerini de tatma imkanı buldu. Beypazarı Belediye Başkanı M. Cengiz Özalp muhtarlarla birlikte bir çalışma yapıp, vatandaşların da isteği üzerine inanç turizminin gözde şehri Konya’yı seçtiklerini ve ilçe halkının talebi doğrultusunda gezilerin devam edeceğini bildirdi.

Benzer yazılar