28 Ekim, 2021

StarFmHaber Beypazarının Sesi...
sağ1 reklam
sağ reklam

“Rengarenk Nağmeler” Beypazarı’nda Konser verdi…

Ana Kucağı Down Sendromlu Çocuklar Derneği 50 kişilik grupla Beypazarı’na geldi.

Down Sendromlu ve zihin engelli çocuklar için erken eğitimin önemini ailelerine ve topluma anlatmak; onların kendi özelliklerine uygun “özel öğretim” programlarından yararlandırılarak, kendilerine yeterli bireyler olmalarına yardımcı olmak, Her yaşta Down Sendromlu ve zihin engellilere uygun sosyal ortamlar ve iş alanları yaratarak toplumla kaynaşıp uyum sağlamalarına yardımcı olmak,Ailelere bilgi, görgü ve eğitim yardımında bulunmak ve onlarıailelerarası dayanışma ve yukardaki amaçlar doğrultusunda çalışmalara yönlendirmek, Down Sendromlu ve zihin engelliler hakkındaki konularda, ilgili kurum ve kuruluşlarla birlikte çalışmak amacıyla Zihinsel engelli genç ve aileleri yararına oluşturulan ve bünyesinde down sendromlu gençleri barındıran dernek, “Rengarenk Nağmeler” isimli oluşturdukları koro ile konserler veriyor. Konser içinBeypazarı’na  gelen dernek korosu Beypazarı Halkevi’nde, Beypazarılı engellilere konser  verdi.

Beypazarı Belediye Başkanı M. Cengiz Özalp ve eşi Hamide Özalp, Belediye Meclis Üyesi Vildan Çalışkan, Dernek temsilcileri, Beypazarılı engelliler ve ailelerinin katıldığı konserde çeşitli marşlar ve şarkılar eşliğinde neşeli dakikalar yaşandı. Zaman zaman şarkıları sahnede söyleyen engelliler, zaman zaman da dans ederek moral buldular.

Down sendromlu öğrencilerden oluşan “Rengarenk Nağmeler” topluluğu, gönüllü anneleri ile birlikte söylediği şarkılar ve türküler salondan büyük alkış alırken, konseri dinleyenler zaman zaman duygusal anlar yaşadılar.

Benzer yazılar