04 Ağustos, 2021

StarFmHaber Beypazarının Sesi...
sağ1 reklam
sağ reklam

Oryantiring Yarışında NKV’den Beypazarı’na 2. lik Geldi

NKV ORYANTİRİNG TAKIMI” GAZİ KUPASI ORYANTİRİNG ÖZEL YARIŞINA KATILDI

Ankara Gazi Üniversite’sinin ev sahipliği yaptığı Türkiye Oryantiring Federasyonunca düzenlenen “Gazi Kupası Oryantiring Özel Yarışları”, 12.04.2015 Pazar günü yapıldı.

Yarışlara Başbakan Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu, kızı Hacer Bike Davutoğlu ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da katıldı.

Yarışmaya 10-12-14-16-18-20-21-35 ve üstü yaş ile yeni başlayanlar kategorilerinde 425 E-18 yaş grubunda yarışmaya katılan Beypazarı Nurettin Karaoğuz Vakfı Anadolu Lisesi öğrencilerinden Bülent Keleşoğlu, Cenk Gündüz, Kadir Kürşat Er, Cihangir Arif Bilgiç, Aleyna Gül Erdoğan, Saliha Beyza Karakılıç, Nurullah Yazgan, Hamza Sait Işık, Meltem Aydemir, Adem Nalbantoğlu, Oğuzcan Köksal, Kutsal Kara ve Melisa Nur Kılıç’tan oluşan “NKV Oryantiring Takımı” büyük başarı elde ederek takım halinde 2. Oldu.

Yarışmalar sonrası dereceye giren sporculara madalyaları, Davutoğlu çifti ile Bakan Kılıç ve Gazi Üniversitesi Rektörü Süleyman Büyükberber tarafından verildi. Beypazarı Belediyesi’nin de katkılarıyla ilçemizi temsil eden “NKV Oryantiring Takımı”çalıştırıcısı Erdal Talıçukur öğretmenimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyor, kendilerini  Oryantiring, toplumumuzda fazla bilinmeyen bir spor dalı olarak kabul ediliyor. Pusula ve harita aracılığıyla yön bulma sporu olarak adlandırılıyor.

Benzer yazılar