21 Mayıs, 2022

StarFmHaber Beypazarının Sesi...
sağ1 reklam
sağ reklam

M.Ali Ağca ”dan Affa destek…

M.Ali Ağca ”dan Affa destek…

Ağca Çakıcı için geldi

“Çakıcı serbest kalmalı”

“Kader mahkumları af bekliyor”

Keskin T Tipi Cezaevinde kalmakta olan ve bir süredir Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nde tedavi gören Alattin Çakıcı’nın Pazartesi günü çok özel bir ziyaretçisi vardı. Mehmet Ali Ağca Çakacı’yı ziyaret için Kırıkkale’ye geldi ve Çakıcı’nın durumu ve af meselesiyle ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.

Öğlen saatlerinde Kırıkkale’ye gelen Mehmet Ali Ağca, Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı’nın izin vermemesi nedeniyle Çakıcı ile görüşemedi. Ancak Ağca, Çakıcı’nın yakın ekibinden sağlık durumu hakkında bilgiler aldı ve gelişmeleri öğrendi. Ziyaretin sonunda ise özel açıklamalarda bulunan Ağca, Çakıcı’nın sağlık durumu ve gündemdeki af meselesiyle ilgili konuştu.

Ağca, ziyarete ilişkin şunları açıkladı: “Buraya gelişimizin sebebi kardeşim Çakıcı’yı ziyaret etmekti. İzin alamadık ve görüşme olmadı. Sağlık durumu belli, bir kaç hastalığı var. Geçenlerde de Sayın Bahçeli ziyaret etmiş ve açıklamaları olmuştu. Yüz binler Çakıcı’nın serbest kalmasını istiyor. Bahçeli’ye ziyareti ve af konusundaki açıklamaları için teşekkür ediyorum. Af konusunda büyük haksızlıklar var. Kader mahkumları af bekliyor. Sayın Erdoğan’ın bu konuda hassasiyet göstereceğine inanıyorum. İnşallah af çıkar. Beklentimiz bu yönde.”

Afla ilgili açıklamalarınadevam eden Ağca, “Bu sistemin ayaktaki tabanının en büyüğü ülkücü harekettir. Değerli lider Sayın Bahçeli bu onurlu davranışı görmezden gelemez. Türk Devletinin Çakıcı’ya borcu var. Asala’yla mücadele etmiştir” dedi. Ağca, açıklamalarının ardından Kırıkkale’en ayrıldı.
(haber ve kaynak Ü.Ç)

Benzer yazılar