05 Ağustos, 2021

StarFmHaber Beypazarının Sesi...
sağ1 reklam
sağ reklam

KİTABIN KALBİ ANKARA’DA ATTI…

3 – 12 Ocak tarihleri arasında, Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium’da düzenlenen 8. Ankara Kitap Fuarı sona erdi.

On gün süren fuarı, on binlerce kitapsever ziyaret etti. 250’ye yakın yayınevi ve sivil toplum kuruluşu 10 gün boyunca konferans, açık oturum, panel, söyleşi, kişisel gelişim semineri, öykü atölyesi ve şiir dinletileri gibi birçok etkinlikle ve indirimli kitap satışlarıyla fuara katkı sağladı. Birçok sahaf da varlıklarıyla fuara renk kattı. Ayrıca, birbirinden değerli birçok yazar ve şair, imza günlerinde okuyucularıyla buluştu.

Fuarın hareketli bölümlerinden biri de Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) üyelerine ev sahipliği yapan stanttı. İmza günlerinde okurlarıyla bir araya gelen İLESAM üyesi şair ve yazarlar arasında Selahattin Yarar, Hanifi Işık, Yılmaz Endoğan, Cahit Karaç, Sevinç Güven Doğancan, Nizamettin Duran, İbrahim İmer, Cihat Solmaz, Nur Ersen, Durak Turan Düz, Müzeyyen Keskin, Süleyman Altın, Sibel Unur Özdemir, İlter Yeşilay, Ahmet Yıldırım, Cemal Tuzcuoğulları, Songül Dündar, Alp Arpad, Ergün Veren, Tarık Torun, Celal Oğan, Salih Kozan, Hamit Göksoy, İbrahim Yaman ve Orhan Vergili’nin isimlerini sayabiliriz…

Beypazarılı şair yazar, kişisel gelişimci, Meteoroloji Genel Müdürlüğü Müşaviri Vedat Güneş, Yükseliş Kişisel Gelişim Merkezi Standında “Müdür Müdür Müdür?” isimli yeni kitabını imzaladı.

Çocuk ve gençlik kitapları yazarı Ahmet Yıldırım da İLESAM Standında okurlarıyla buluşup “Arkadaş, Mızıkçı, Mevlana’dan Damlalar ve Azatlık Aşkı Dünyanın Çatısında Bir Türk Çocuğu” isimli kitaplarını imzaladı. Ankara’daki okullardan gelen öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği Ahmet Yıldırım’ın ziyaretçileri arasında, Ankara’da ikamet eden Beypazarılıların ve Ankara Öğretmen Okulu mezunlarının çokluğu dikkat çekti.

Yıldırım, fuar vesilesiyle, Ankara’daki Beypazarılılar ve Öğretmen Okulu mezunu arkadaşlarıyla sohbet edip hasret giderdi.

Benzer yazılar