18 Mayıs, 2022

StarFmHaber Beypazarının Sesi...
sağ1 reklam
sağ reklam

Kimsesizlerin Kimsesi Oldu…

Beypazarı’nda engelli, öksüz, yetim, ihtiyaç sahiplerine Beypazarı Belediye Başkanı M. Cengiz Özalp’in eşi Hamide Özalp umut olmaya devam ediyor.

 

Beypazarı Belediyesi adına Ankara ve Beypazarılı hayırseverlerin desteğiyle Beypazarı’nda önemli çalışmalarda bulunan Hamide Özalp, faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor. Son olarak 32 yaşındaki Halime Gökdemir’in tamamen çürüyen ve yemek yemesini zorlaştıran dişleri için Ankara’da tedavi görmesi ve yeni dişlerinin yapılmasını sağlayan Hamide Özalp, Halime Gökdemir’i evinde ziyaret etti.

Beypazarı Belediyesi Engelsiz Atölye’de eğitim alan Halime Gökdemir’i Sağlık Bakanlığı’na bağlı Mamak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne tedavisi boyunca götürüp, sonunda yeni dişlerine kavuşturduklarını belirten Hamide Özalp “ Mamak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde engellilere ait bir birimde Halime’nin genel anestezi altında çürümüş ve müdahele edilmemiş dişleri çekildi. Dişlerinin yapılmasına aracı olduk. Devletimizin sağladığı bu imkanlardan yararlanmasını sağladık. Sosyal Güvencesi olan diğer engellilerde bu merkezden ücretsiz hizmet alabiliyorlar. Bir engelli vatandaşımızın mutluluğuna daha ortak olmanın sevincini yaşıyoruz. Kendisine sağlıklı günler diliyorum” dedi.

Benzer yazılar