24 Haziran, 2021

StarFmHaber Beypazarının Sesi...
sağ1 reklam
sağ reklam

Halkıma Hakkıyla Hizmet Etmek İçin Varım…

Ak Parti’de Beypazarı Belediye Başkan aday adaylığı için 4.cü resmi başvuruyu mimar Burak Tiftik yaptı.

Mimar Burak Tiftik adaylık başvurusunda yaptığı açıklamada şunları söyledi.

Adalet ve Kalkınma Partisi daha kuruluşunda yenilikçilik ve gençlik ruhuyla siyasi hayatına başlamış bir partidir. Kuruluşundan günümüze kadar bu gençlik ruhunu kaybetmemiştir. Partimiz vitrinini gençler oluşturmaktadır. Bende Beypazarı’nda genç bir belediye başkan aday adayı olarak bugün partimize müracaat ettim. Yıllar yılı siyasi partilerde gençler işin yükünü taşımış, adaylık ve görev almak ağabeylerimize düşmüştür. Ak Partide bu olgu yerini gençlerin dinamikliği ile büyüklerimizin tecrübesinin harmanlanması şeklinde cereyan etmektedir.

Halkıma Hakkıyla Hizmet Etmek İçin Varım.

Aday adaylığım partimizde yüklenmek istediğim ilk görevim değildir. Partimizin girdiği ilk seçimler de daha Beypazarı gençlik teşkilatımız oluşmadan Ankara ilden gelen arkadaşlarla seçim çalışmalarına başlamıştım. 2002 seçimlerinde 18 yaşımdayken Beypazarı’nda Ak Partinin en genç sandık görevlisiydim. Bugün de ülkemizdeki en genç belediye başkan aday adaylarından birisi oldum. Halkımıza Hakkıyla hizmet etmek için genç, dinamik ve kararlı bir belediye başkan aday adayıyım.

Mesleki tecrübemi Siyasi Hayatıma Taşıyacağım.

Mimarlık mesleğini seçtiğim ilk günden beri Şehircilikle ilgili fikirler üretmekteyim. Eğitimimin ilk yıllarını şehir ve bölge planlama bölümüyle ortak dersler alarak geçirdim. İş hayatımda da mimari projeler hazırlarken şehrin konumunu hep göz önünde bulundurarak tasarım yaptım. Kendi büromda faaliyet gösterdiğim yaklaşık 4 yılda 100ü aşkın proje hazırladım. Ankara merkezde Sincan, Etimesgut, Altındağ Belediyelerine de projeler yaptım. Kısacası bir avukatın adliyeyle ne kadar işi olursa bir mimarın da bir o kadar belediyeyle işi olur. Şehirciliği iyi bilen bir meslek gurubunun üyesi olarak adilce, adaletle Beypazarının hizmetindeyim. Beypazarı Belediyesi Bir Mimar Bakışını Hak Ediyor.

Diğer aday adayı ağabeylerime de başarılar diliyorum.

2014 yılı yerel seçimlerinde partimizi güçlü bir şekilde seçime taşımak niyetindeyim. Ak partimize duyulan teveccühten dolayı çok sayıda aday adayı olacağını tahmin ediyorum. Adaylığını açıklamış veya açıklayacak olan tüm aday adayı ağabeylerime eşit uzaklıktayım. İnşallah seçimlere benim adaylığımda bütün aday adayı ağabeylerimizin desteğiyle gireceğiz. Şimdiden diğer bütün aday adayı ağabeylerime de başarılar diliyorum.

Beypazarı İlçe Başkanı Avni Erdoğan , dördüncü resmi müracaatı yapan Burak Tiftik’e hayırlı olsun dileğinde bulunarak ; “ Ak Parti belli bir yaş grubunun partisi değildir. Herkesi kabul eden temsil eden bir parti. Gençlerin belediye başkanlıkları , üst düzey görevlerde yer alması lafta kalmadı uygulamaya geçildi. Gençler bizler için büyük anlam ifade ediyor.” dedi. 2009 yerel seçimleri sonrasında MHP’den Ak Parti’ye geçiş yapan Belediye Başkanı Cengiz Özalp’in geçişi ile birlikte ilçenin hizmet almaya başladığını ifade eden Erdoğan ; “Beypazarı Belediye Başkanı Özalp’in Ak Parti’ye geçişi ile birlikte hizmet almaya başladı. 2014 yılı Mart ayında yapılacak olan seçimler ile birlikte sandıkta alacağımız zaferle birlikte bu hizmetler artacaktır.” dedi. 

 

Benzer yazılar