28 Ekim, 2021

StarFmHaber Beypazarının Sesi...
sağ1 reklam
sağ reklam

Günde 3 tane badem yiyin, kanser riskini yüzde 57 azaltın

Sağlıklı kuruyemişler arasında sayılan ve beslenme alışkanlıkları arasına mutlaka yerleştirilmesi gerektiği uzmanlar tarafından önerilen bademin özellikle kanserle mücadelede önemli yer tuttuğu, kansere yakalanma riskini azalttığı ortaya çıktı.

Badem tüketenlerin daha hızlı kilo verdiği ve bel çevrelerinde de daha çabuk incelme meydana geldiği de uzman görüşleri arasında yer alıyor. Siz de hem hastalıklara yakalanma riskini azaltmak hem de daha kolay incelmek için bu önerilere bir göz atın;

 

ABD’nin Boston kentindeki Dana-Farber Kanser Enstitüsü’nün gerçekleştirdiği bir araştırma, düzenli olarak badem ve ceviz tüketmenin kansere yakalanma riskini büyük ölçüde azalttığını ortaya koydu.

Haftada 22 adet badem tüketmenin özellikle bağırsak kanseri riskinde önemli ölçüde azalma meydana geldiğinin belirlendiği araştırma ekibinin başındaki Profesör Temidayo Fadel şunları söyledi: “Badem ve ceviz tüketen hastalarda, kanserin tekrarlaması riskinin yüzde 42 oranında düştüğünü gözlemledik”.

Amerikan Klinik Onkoloji Derneği (ASCO) Başkanı Daniel Hayes ise, kalın bağırsak (kolon) kanseri hastalarının sağlıklı beslenmesi gerektiğinin altını çizerek, “Beslenme listelerinde bulunması gereken bu kuruyemişler sadece onları sağlıklı tutmakla kalmıyor, aynı zamanda kanserin tekrarlamasını da engelliyor” görüşünü savundu.

KANSERE KARŞI ÖNLEYİCİ TOHUMLAR

Badem kansere karşı önleyici olan yağlı tohumların başında gelir. Özellikle antioksidan etkisi ile birlikte hücrelerin sağlığını koruyan ve kanserojen maddelerin vücuttan uzaklaşmasını sağlayan badem ve yoğurt birlikte tüketildiğinde bu etkisini katlamaktadır. Badem ve yoğurt ikilisi hücreleri sağlıkla besler. Yoğurt hücrelerin düzenli beslenmesini sağlarken özellikle besleyici etkisi ile de kanseri önlemede bademe yardımcı olan besinlerin başında gelir.

KAYNAK: Mynet |Haber

Benzer yazılar