21 Ocak, 2022

StarFmHaber Beypazarının Sesi...
sağ1 reklam
sağ reklam

FETÖ Soruşturmasında Sıcak Gelişme…

  Beypazarı’nda FETÖ örgütü davasından dolayı 28 kişi gözaltına alındı

   Ankara’nın tarihi turistik İlçesi Beypazarı’nda Paralel Yapı FETÖ Terör örgütüne yönelik operasyonlar devam ediyor.

Kemal Milaslı okulunda görevli öğretmen Elvan Şanlı 17 Temmuz tarihinde tutuklanmıştı. 21 Temmuz tarihinde yapılan operasyon sonucu 1 Öğretmen daha tutuklandı. Beypazarı Emniyet Müdürlüğünde görevli polislerden Rahmi Çelik ise 19 Temmuzda açığa alınarak gözetim altına alınmıştı.

21 Temmuz tarihinde kamu kurum ve kuruluşlarında yapılan operasyonlarda Beypazarı Tapu Müdürlüğünde çalışan Ali İhsan ÖZKAN, Vergi Dairesi Müdürlüğünde çalışan Şenol Açıkgöz, gözetim altına alındı.

Beypazarı eski kaymakamlarından İçişleri Bakanlığında Hukuk Müşaviri olarak görev yapan Haluk Nadir ile Beypazarı eski savcılarından Veli Karabacak’da açığa alındı. 27 dosya ve 85 maddeden dolayı Belediye Başkanlığı döneminde hakkında işlem başlatılan eski Belediye Başkanlarından Mansur Yavaş’ı akladığı iddia edilen İçişleri Bakanlığında görevli baş müfettiş Kasım Turgut da açığa alınanlar arasında.

20 Temmuz tarihinde FETÖ Terör örgütüne yönelik Beypazarı’ndaki Uğur Eğitim Kurumları A.Ş, Samanyolu ilkokulu, Ortaokulu ve Özel Samayolu Şefkat Anaokulu, özel okul ve yurtlarına yapılan baskın sonucu evrak, belge ve bilgisayar hardisklerine el konuldu. 667 Sayılı KHK ile Kapatılan Eğitim kurumlarından Özel Beypazarı Samanyolu İlkokulu, Özel Beypazarı Samanyolu Ortaokulu, Özel Beypazarı Samanyolu Şefkat Anaokulu, Özel Beypazarı Zerafet Ortaöğretim Kız yurdu, Özel Beypazarı Sait Yavaş Ortaöğretim Erkek öğrenci Yurdu mühürlendi. Uğur Eğitim Kurumları Mütevelli heyetin den 15 kişi gözetim altına alındı. Yapılan sorgulamalarının ardından çıkarıldıkları mahkemece 22 Temmuzda tutuklu yargılanmak üzere Beypazarı Devlet Hastanesi doktor kontrolünden sonra Sincan F tipi cezaevine gönderildiler. Tutuklular sırasıyla Erdal Bozkurt (İşadamı), Nevzat Göçmen (İşadamı), Yavuz Kabasakal, Ali İhsan ÖZKAN, Nazmi Yünsel (İşadamı), Metin Argunşahin (İşadamı, Beypazarı Ticaret Odası Meclis üyesi), Mehmet Cesur, Ahmet Varol (Mobilya üreticisi), Faruk İncekara (İşadamı), Halil Tufan, Necati İlhan (Emekli), Yüksel Altan, İbrahim Güler, Ahmet Günal, Veyis Kılıç, Mahmut Güler (İşadamı)

24 Temuz tarihinde ise Emniyet içinden Hasan Gültekin ve Ahmet Kütükçü adlı 2 polis daha açığa alınarak gözetim altına alındı. Aynı gün yapılan operasyonda Beypazarı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Necdet Çalışkan’ın ev ve işyerlerine yapılan baskında evrak belge, muhasebe kayıtları ve bilgisayar harddisklerine el konularak emniyete götürüldü. Yine aynı gün Beypazarı’nda faaliyetini sürdüren Bakpiliç Tesisine Jandarma tarafından operasyon yapıldı.

Beypazarı Ticaret Odası Başkanı H. Necdet Çalışkan ise 25 Temmuz Pazartesi günü hastanede yapılan kontrolün ardından gözetim altına alındı. Sorgusu devam ediyor.

Bu gün son dakika gelişmesi olarak ÇALIŞKANLAR YAPI İNŞAAT ortaklarından Metin ÇALIŞKAN ile eski GİYSİ CENTER olarak bilinen iş yerinin sahibi Adem DAŞKIN, Türkoğlu Spot'un sahibi Kemal Türkoğlu, Maltepe Dersanesi muhasebecisi Veli Çetin göz altına alındı.

Beypazarı ilçesinde operasyonların devam edeceği sayının artacağı öğrenildi.

 

Kaynak : beypazarihaberajansi.com

 

Benzer yazılar