18 Mayıs, 2022

StarFmHaber Beypazarının Sesi...
sağ1 reklam
sağ reklam

DUALARIMIZ SOMA İÇİN…

Beypazarı Belediyesi Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden maden işçileri için mevlüt okuttu.

Beypazarı Belediyesi Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden maden işçileri için mevlüt okuttu. Atatürk Parkı’nda tertiplenen mevlid-i Şerife Beypazarı Kaymakamı Mustafa Kaya , Belediye Başkanı Tuncer Kaplan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Okunan mevlidin ardından bir konuşma yapan maden işçisi Mehmet Öztürk , bu programın maden kazalarına dikkat çekmek için düzenlendiğini belirterek ; “Soma’da yaşanan facia ciğerlerimizi yaktı. O insanları bizlerden başka kimse anlayamaz. Bizler Een zor işi yapıyoruz, en az ücreti alıyoruz. Beypazarı bir maden şehri , daha sık yapılacak denetimlerle bizlerde bu acıların içerisinde yer almamalıyız. Bizlerin sizlerden tek isteği maden emekçilerini özel sektöre teslim etmemeniz.” dedi. 

“Boğazım düğümleniyor.” Diyerek sözlerine başlayan belediye Başkanı Tuncer Kaplan ; “Soma’da yaşanan bu acı olayda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet , ailelerine sabır diliyorum. Beypazarı da bir maden şehri , bölgenin belediye başkanı olarak yeni yatırımcıları buraya davet ediyorum fakat yatırımcılarda haddini bilecek. Bizlere böyle acılar yaşanmaması için denetimlerini sıklaştıracak.” ifadelerini kullandı. 

Kaymakam Mustafa Kaya ise , “Soma’ya sızlamayan vicdan vicdan değildir. Yüzleri kömür karası , çizmeleri kirli olan bu insanların alın terleri bembeyazdır. Bu olayda varsa bir ihmal , en ağır ceza ile cezalandırılmalıdır.” dedi. Kaya ayrıca bölgedeki madencilerin siyasi ve idari sorunlarının ellerinden geldiğince giderme sözü verdi. 

Program Soma’da yaşamını yitiren maden emekçileri için edilen dua ile sona erdi. 

Murat Yüksel / BEYPAZARI HABER GAZETESİ 

Benzer yazılar