04 Ağustos, 2021

StarFmHaber Beypazarının Sesi...
sağ1 reklam
sağ reklam

BEYPAZARI KENT KONSEYİ TOPLANDI

Beypazarı Kent Konseyi Genel Kurulu Halkevi’nde gerçekleştirildi.

Beypazarı Kent Konseyi Genel Kurulu Beypazarı kaymakamı Mustafa Kaya, Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, Beypazarı Kent konseyi Başkanı Erdal Bozkurt, Kent konseyi komisyon başkanları ve konsey üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Beypazarı Kent Konseyinin düzenlediği Kent Konseyi logo yarışmasında dereceye giren öğrencilerin de ödüllendirildiği toplantıda açılış konuşmasını gerçekleştiren Beypazarı Kent Konseyi Başkanı Erdal Bozkurt kent konseyinin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Erdal Bozkurt ‘’Beypazarı Kent Konseyi siyaset üstü bir pozisyonda bulunduğunu toplumun her kesimini her rengini bir araya getirerek akıl birliği ile doğru çözüm yollarını belirlemeye çalıştığını ifade etti. Beypazarı Kent Konseyi Başkanı Erdal Bozkurt bugüne kadar kent konseyinin yaptığı çalışmalara yaptıkları desteklerden dolayı Beypazarı kaymakamı Mustafa Kaya, Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan ve destek olan kurum amirlerine teşekkür etti.

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan yaptığı konuşmada ”Beypazarı’nı yönetmeye talip olduğumuz ilk andan itibaren planladığımız en önemli adımlardan biri olarak gördüğümüz kent konseyimizin yaptığı çalışmalarda Beypazarı Belediye Başkanı  olarak her anlamda destek olmaya çalıştım. Kent konseyi bizim için önemli çünkü Beypazarı’nın her kesiminden insanımızın bir araya geldiği sorunları tespit ettiği bir akıl birliği olarak toplumumuzun beklentilerini doğru analiz ederek uygulamada ki doğru çözümleri ortak akıl ile çözmede bizim en büyük destekçilerimiz oldular.

Bugüne kadar Kent Konseyimizin aldığı kararlar belediye meclisimizde öncelikli maddeler olarak görüşülmüş ve karara bağlanmıştır. Yine kent konseyimizin çalışmalarını daha rahat bir şekilde gerçekleştirebilmesi için Beypazarı’mıza önemli bir kazanım olarak belediyemize kazandırdığımız eski hastane bölgesinde yer alan belediyemiz fen işleri müdürlüğünün üst katı Kent Konseyimize tahsis edilmiş büro ve toplantı hizmetlerinin yanı sıra kent konseyi lokali olarak düzenlenerek hizmet kalitesinin arttırılmasına destek olunmuştur.

Başarı ancak birlikte hareket etmekten geçiyor. Şehrimizin daha yaşanılır ve yaşam kalitesinin daha yüksek olması için herkesin ve her kesimin taşın altına elini koyması gerekiyor. Kent konseyimiz bu anlamda önemli bir misyon taşıyor. Görmediğimizi görerek duymadığımızı duyarak ortak akıl süzgecinden geçirerek toplumun ihtiyaçlarının çözümünde belediyemizin yol arkadaşı olmaya devam ediyor. Önümüzde  ki dönemde de kent konseyimizle birlikte çalışarak daha güzel ve hayırlı hizmetleri Beypazarı’mıza sunacağımıza inanıyor. Kent konseyimizin sayın yönetim ve üyelerine çalışmalarında başarılar diliyorum’’ dedi.

Beypazarı Kaymakamı Mustafa Kaya yaptığı konuşmada ‘’Kent Konseyi sivil toplum örgütleri, kurum amirleri ve toplumun her kesimini bir araya getiriyor. Siyasetten uzak toplumsal bir uzlaşı oluşturuyor. Kent Konseyinin çalışmalarında başarılı olabilmesi için yerel yönetimlerin desteğine ihtiyacı kaçınılmaz. Kaymakamlık ve Belediye bu anlamda Kent Konseyini desteklemeyi sürdürüyor.Beypazarı Kent Konseyinin önemli hizmetlere imza atacağına inanıyor çalışmalarında başarılar diliyorum’’dedi.

Toplantıya konuk olarak katılan Kazan Kent konseyi Başkanı Hüseyin Erdal ‘’Beypazarı konukseverliği ile bizleri bir kez daha misafir etti. Toplantının yüksek bir katılımla gerçekleşmesi insanların bu işe gönül verdiklerini gösteriyor. Kent Konseyi başkan ve üyelerine çalışmalarında başarılar diliyorum’’ dedi.

Genel Kurulda Kent Konseyine destek olan iş adamlarına ve Suriye’ye yardım kampanyasına destek veren hayırseverlere plaket ve hediyeler takdim edildi.

 

 

 

Benzer yazılar