18 Mayıs, 2022

StarFmHaber Beypazarının Sesi...
sağ1 reklam
sağ reklam

Beypazarı Atatürk Parkı engelliler için yeniden düzenlenecek…

Beypazarı Belediyesi’nin ortağı olduğu “Sosyal Entegrasyon Sürecinde Herkes İçin Erişilebilir Parklar Katılımcı Bir Revizyon Örneği”  adlı projenin açılış toplantısı Ankara Barolar Birliği’nin toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıda konuşan Beypazarı Belediye Başkanı M. Cengiz Özalp, Avrupa Birliği tarafından desteklenen böyle bir projenin ortağı olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Özalp, yeni ve engellilere özel bir park yapmak yerine, var olan bir parkın herkes tarafından erişilebilir hale getirilmesi amacıyla bir revizyon projesinin yapılıyor olmasının, Türkiye’de bir ilk olacağını, farklılık yaratacağını ve örnek bir uygulama olacağını ifade etti.

Özalp “Beypazarı Atatürk Parkı örneği ile hayata geçecek olan “Sosyal Entegrasyon Sürecinde Herkes İçin Erişilebilir Parklar Katılımcı Bir Revizyon Örneği” başlıklı projemiz, Avrupa Birliği ve Türkiye ortaklığında “Engellilerin Toplumsal Entegrasyonunun Geliştirilmesi” projesi kapsamında desteklenen 23 projeden biridir. Projemiz ayrıca engellilerin Toplumsal Entegrasyonunun geliştirilmesi projesi kapsamında erişilebilirlik alanında desteklenen iki projeden biridir” dedi.

Toplantıda söz alan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı üst düzey yetkilileri bu çalışmanın Beypazarı için bir başlangıç olacağını, tüm şehrin engelli kullanımına uygun örnek bir şehir olması yönünde oluşacak tüm çabalara destek olacaklarını belirttiler.

Benzer yazılar