17 Ocak, 2022

StarFmHaber Beypazarının Sesi...
sağ1 reklam
sağ reklam

Ankara Beypazarı’nın Acı Kaybı…

            ACI KAYBIMIZ BAŞIMIZ SAĞ OLSUN.

Beypazarı Maden Suyu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Niyazi Erca'nın babası değerli büyüğümüz Hacı Cemil Ercan'ı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz.

Cenazesi 31/ 03/ 2016 Perşembe günü Beypazarı Fatih camiinde kılınacak öğle namazına müteakip Beypazarı Aile Mezarlığına defnedilecektir.Mekanı cennet olsun.

Cemil Ercan’ın biyoğrafisi

1 Temmuz 1927 Gaziantep doğumlu olan Cemil Ercan, ilk ve orta öğreniminden sonra ‘’Yüksek Ticaret ve İktisadi Mektebi’’ olarak bilinen zamanın üniversitesi niteliğindeki okulun muhasebe bölümünden mezun olmuştur. Gaziantepte kaldığı yıllarda bir süre baba mesleği olan sabun imalatı ile uğraşmış olup, daha sonra ‘’Ankara Gazozu’’ isminde gazoz üretimi yapmıştır. Gazoz  üretiminden sonra ‘’Memba suları A.Ş.’’ şirketini otuz beş memba suyu üreticisi ile birlikte kurmuştur. Şeker memba suyu, Çubuk Karagöl memba suyu ve İnci memba suyu gibi su firmalarının kurucusu olan Cemil Ercan 10 sene kadar bu işle uğraşmıştır. Ankara Devlet Tiyatrolarından gelen talep üzerine meşrubat işine giren Cemil Ercan ‘’Cem Kola’’ firmasını kurmuştur. O dönemde yaşanan sıkıntılar yüzünden meşrubat üreticiliğinden maden suyu üreticiliğine geçmiş ve 1955 yılında Beypazarı’na gelerek Beypazarı Maden suyu firmasını kurmuştur. Şehir merkezine 6 km uzakta, dağlık bir alanda bulunan tesisin yolunu ve elektriğini de getirerek Beypazarı’nda bulunan bir çok kişiye istihdam sağlamıştır. 1953 de Hatice Ercan ile evlenip Ankara’ya yerleşen Cemil Ercan 4 çocuk (1 oğlan 3 kız) babası, 8 torun sahibidir.

Lütfen kaynak belirtin.

 

Benzer yazılar