18 Mayıs, 2022

StarFmHaber Beypazarının Sesi...
sağ1 reklam
sağ reklam

Ak Parti’de Yönetim Değişiyor…

AK Parti ilçe Başkanı Mehmet Yayın, ilçe parti binasında düzenlediği basın toplantısında, gazetecilere açıklamada bulundu.

İlçe başkanı Mehmet Yayın ve beraberinde yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu basın toplantısında basın mensuplarına, yaklaşan 5. Olağan kongre ile ilgili ve parti çalışmaları hakkında açıklamada bulundu.

AK Parti ilçe Başkanı Mehmet Yayın, 5. Olağan kongre sürecine girdiklerini anlatarak, Şu ana kadar kendilerine ilçe başkanı adayı olarak başvurunun olmadığını söyledi.

Seçim çalışmaları ya da seçim sürecini takip eden günlerde Partinin çalışma prensiplerini, seçim işleri komisyonu başkanı Av. Salih Köksal açıklarken, Köksal, seçim sürecinde tam anlamıyla aday belirlenmesinde Parti tüzüğü kriterlerini baz alınarak kongreye gidileceğini aktardı.

AK Parti ilçe Başkanı Mehmet Yayın, Gazetecilerin sorularını da yanıtlarken, 19 kasım 2014 Günü yapılacak 5. Olağan Kongre için tüm hazırlıkların sürdürüldüğünü, AKP genel merkezi tarafından belirlenen isim her kim olursa olsun onun etrafında kenetleneceğini ve seçime o şekilde gidileceğini ifade ederek şunları söyledi:

“AK Parti Türkisye’de değişimin öncüsü oldu. AK Parti hizmetinde öncüsü oldu. AK Parti’nin önümüzdeki hedefi; başlayan 5. Olağan Kongre sürecinde birlikte 2015 seçimlerinden başarıyla çıkmak, milletimize söz verdiğimiz gibi, 2023, 2053, 2071 Türkiye’sine istikrarla, huzurla gelişmeyle ve selametle ulaşmaktır. Milletimizin bizden beklentisi budur. Bu güne kadar siyaseti güçlendiren be itibar kazandıran partimiz Beşinci olağan Kongresinden elde edeceği güç, birlik beraberlik anlayışı ve kongrelerden çıkaracağı enerji ile milli iradeyi hâkim kılmaya devam edecektir. Bu nedenle kongremiz; Türkiye’mizin büyük hedeflere ulaşmasın kaynağıdır. Kongrelerimiz çözüm süreci irademizin kaynağıdır. Kongrelerimiz; Yeni Türkiye’nin vazgeçilmez ihtiyacı olan” yeni Anayasanın” aziz milletimizle buluşturma iradesinin kaynağıdır. Kongrelerimiz; tüm vesayet kalıntılarının, paralel yapının, milletimize musallat olan tüm musibetlerin tasfiye edilmesinin kaynağıdır. Kongrelerimiz; Yeni Türkiye yolunda atılacak adımların, gerçekleştirilecek mimarinin meşrutiyet kaynağıdır. Kongrelerimiz öncü Türkiye’nin, tam demokrasinin, yükselen ekonominin, eşit vatandaşlığın, millet-devlet muhabbetinin kaynağıdır. Kongrelerimiz Büyük medeniyetimizin tüm değerleriyle milletimizle buluşma ve geleceğe taşınma iradesinin kaynağıdır. Nihayetinde kongrelerimiz, 2015 seçimlerine hazırlandığımız bu dönemde aziz milletimizden yeniden güç alacak partimiz ve teşkilatlarımızın tezelenme, yenilenme, kuvvet kazanma, 2023, 2053, 2071 hedeflerine ulaşma iradesinin kaynağıdır. Ve Kongrelerimiz millet egemenliğinin, millet iradesinin ve millet iktidarının kaynağıdır” ifadesinde bulundu.

Türkiye bu yeni dönemde güçlü, demokratik, müreffeh ve saygın bir ülke olma hedefine daha büyük azimle yürüyeceğini belirten AK Parti ilçe Başkanı Mehmet Yayın, “ Bu kutlu yürüyüşte Genel Baskanımız ve Başbakanımız sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun öncülüğünde tüm teşkilatlarımızla yekvücut olarak büyük hedeflere ulaşacaktır.

AK Parti, bu yeni aşamada milletin sesi olmaya devam edecektir. Daime milletimizin yanında olmaya milletimizin dilini konuşmaya, onunla olan gönül bağını korumaya devam edecektir. 5. Olağan Kongre çalışmalarımızın partimize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Benzer yazılar