20 Ocak, 2022

StarFmHaber Beypazarının Sesi...
sağ1 reklam
sağ reklam

30-31 Ağustos Beypazarı’nda Tayvan Günleri çeşitli etkinliklerle sona erdi…

Beypazarı’nda Tayvan Günleri kapsamında Tayvan Büyükelçisi Dr.James Chen ve eşi Maria Peng ve büyükelçilik çalışanları, beraberlerinde Tayvan’ı tanıtmak amaçlı Türkiye’de bulunan National Chengchi Üniversitesi’nden 6 kız öğrenci ile birlikte Beypazarı’na gelen heyet çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi.

Atatürk Parkı’nda gerçekleştirilen etkinliklerde Tayvanlı Genç Elçiler, kılıç dansı, çay toplama dansı, yelpaze dansı gibi danslarını sergileyerek, açtıkları standlarda Tayvan yemek kültürü, çay kültürü ve turizmi hakkında bilgiler verdiler. Hazırlanan yemekler ve çaylar vatandaşlara ikram edildi.
Beypazarı’nda Tayvan Günleri kapsamında Beypazarı Bağevi’nde Beypazarı Belediyesi Engelsiz Atölye ve engellilere yardım amacıyla bir gece düzenlendi. Geceye Taipei Ekonomi ve Kültür Misyonu Başkanı Tayvan Büyükelçisi Dr.James Chen ve eşi Maria Peng, Beypazarı Kaymakamı Mustafa Kaya ve Eşi Belgin Kaya, Beypazarı Belediye Başkanı M. Cengiz Özalp ve eşi Hamide Özalp, İlçe Sağlık Müdürü Özer Kasap, Beypazarı Maden Suyu Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Ercan ve eşi, Engelsiz Atölye öğrencileri ve ailelerinin yanı sıra vatandaşlar katıldılar.

Tayvan ve Beypazarı mutfağından seçkin yemeklerin yer aldığı akşam yemeği sonrası Beypazarı Belediyesi Engelsiz Atölye yararına müzayede düzenlendi. Tayvan ve Beypazarı’na özgü çeşitli eşyaların açık artırma usulü ile satıldığı gece de yaklaşık 5000 tl yardım toplandı. Nakit paranın yanı sıra Tayvan Büyükelçiliğinin hayırseverler yardımı ile temin ettiği birçok tekerlekli sandalye, banyo ve tuvalet için özel sandalyeler, yürüteçler ve bir adet özel yapım tekerlekli sandalye de Tayvan büyükelçiliğince Beypazarı Belediyesi’ne teslim edildi.Düzenlenen yardım gecesinde Tayvan Genç elçileri çeşitli danslarını sunarken, Engelsiz Atölye öğrencileri de bağlama ve darbuka çalarak eğlenceye eşlik ettiler.

Benzer yazılar