28 Ekim, 2021

StarFmHaber Beypazarının Sesi...
sağ1 reklam
sağ reklam

Yılan Hikayesine Dönen Toki Evleri Teslim Ediliyor…

Beypazarında yapılan toki evlerinde sona gelindi.Toki evlerinin anahtar teslimi 23-27 aralık tarihlrinde gerçekleştirilecek.

Yapımı, yapıldığı yer, yapım süreci tartışmalara neden olan toki evlerinin kura çekimi kasım 2012'de yapılmıştı.

Kura çekiminde vatandaşların teslim tarihiyle ilgili ısrarlı sorularına yetkililerden net bir cevap gelmemişti.Yine kura çekimine katılan vatandaşlar dairelerin kullanışsızlığı gibi bazı eleştirilerde bulunmuşlardı.

Genellikle dar gelirli vatandaşların müracaat ettiği toki evlerinin yapım sürecinin uzaması konusunda vatandaşın şikayetlerine yetkililer müteahhit değişikliği ve benzeri gerekçelerle cevap vermişti.

Oysa bir kamu kurumunun yaptığı inşaatın ne zaman başlayıp ne zaman biteceği konusunun net olması gerektiği noktasında ısrarcı olan vatandaşlar,Bizlerin geliri zaten belli bazılarımız eşten dosttan bulduğumuz altınları satarak bu evlere katılmak istedik.Halen kira ödemeye devam ediyoruz.Borç aldığımız altınların bugün ne kadar yükseldiğini biliyormusunuz serzenişinde bulunulmuştu.

Şehir merkezine uzak bir noktaya bu evlerin yapılması, ulaşım zorluğunun bulunması zaten dar gelirli ailelerin tercih ettiği toki evleri önümüzdeki günlerdede tartışılacak gibi gözüküyor.

Benzer yazılar