18 Mayıs, 2022

StarFmHaber Beypazarının Sesi...
sağ1 reklam
sağ reklam

Türk polisi Gücünü yasaIardan ve haIkından aIır…

Türk Polis Teşkilatı, halkımızın huzur ve emniyetinin sağlanması, kamu düzeninin tesisi, insan hak ve özgürlüklerinin korunması ile ilgili görev ve sorumluluklarını, toplumun desteğini  almak suretiyle, sürekli gelişen ve değişen şartlara uyum sağlayarak üstün bir  görev ve fedakârlık anlayışıyla yerine getirmektedir.  

Devlet ile vatandaş arasındaki diyalogun en önemli basamaklarından birini oluşturan Polis Teşkilatı, vatandaş odaklı kamu hizmeti’ anlayışıyla çalışmalarını üstün bir görev bilinciyle yürütmektedir. 

Polisimizin terörle mücadelenin yanı sıra, suç ve suçlularla mücadelede elde ettiği başarılarda, hiç kuşkusuz milletimizin emniyet görevlilerimize duyduğu güvenin ve verdiği desteğin payı büyüktür. 

Birlik ve beraberliğimize yönelen, güvenlik güçlerimizle masum vatandaşlarımızın canına kasteden hain terör saldırılarının ortadan kaldırılması için milletimizden aldığı destekle canları pahasına destansı bir mücadele veren polisimizin bu çalışması, her türlü takdirin üzerindedir. Polisimizin bu eşsiz mücadelesi  halkımıza güven vermekte, birlik ve beraberliğimizi hedef alan hain odaklara ve düşmanca yaklaşım sergileyenlere korku salmaktadır. 

Türk Polis Teşkilatımızın kuruluşunun 171. yılında; kamu düzeninin sağlanması, vatandaşlarımızın esenliği ve güvenliği için günün 24 saatinde gece gündüz her türlü şartlarda görev yapan fedakâr polislerimizin bu anlamlı günlerini kutluyor, ifa ettikleri kutsal görevlerinde üstün başarılarının devamını diliyoruz

Bu vesileyle, görevleri esnasında şehit olan polislerimizi ve bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize acil şifalar, diliyoruz.

VATANIMDA IŞIK Güzel yurdumdɑ, Bir teşkilɑt vɑr benim, Hem polisim, hem de ɑsker.159 yıldɑn beri, Görev yɑpmɑktɑ şimdi. Ne vɑtɑnsız yurt, Ne yurtsuz vɑtɑn, Emniyet olmɑdıkçɑ, Olur muydu hür vɑtɑn?

Kaynak:Polis Haftası Sözleri, Polis Haftası Şiirleri
http://www.neguzelsozler.com/ozel-gunler/polis-haftasi-sozleri.html

Benzer yazılar