28 Ekim, 2021

StarFmHaber Beypazarının Sesi...
sağ1 reklam
sağ reklam

Tuncer Kaplan Basınla Buluştu…

Ak Parti Beypazarı Belediye Başkan Adayı Tuncer KAPLAN, Beypazarı’nın Yerel Basın Mensupları ile bir araya geldi. Ak parti Tanıtım ve medya başkanı Murat YILDIRIM'ın davetiyle 7 Mart akşamı Taşmektep’de yapılan toplantı da Basın mensuplarının sorularını cevaplayan KAPLAN önemli açıklamalarda bulundu.

280 BİN DÖNÜMLÜK SULAMA BARAJLARI BEYPAZARI’NA HAYIRLI OLSUN.

Geçtiğimiz günlerde 280 bin dönümlük Beypazarı ve Çevre Köylerinin Sulama Projesini hayata geçirdik. Uzun soluklu bir proje 2014 yılında alt yapısının hemen hemen hepsi bitmiş olur, daha sonra 1-2 sene sonra bitmiş olacak.

İÇME SUYUMUZ İÇİLEBİLİR HALE GELİYOR

Evlerimizde içemediğimiz her anlamda kullanamadığımız suyumuzu, kullanılabilir hala geçiriyoruz. 1 günlük su kesintimiz var Beypazarımızda. Su arıtma cihazlarının devreye girmesi ile birlikte, suyumuzu rahatlıkla içebileceğiz. Geçmiş zamanda Belediye Başkanımız Cengiz ÖZALP ve Büyükşehir Belediyesi tarafından Beypazarı’nın içme suyu hattı ve atık su hattı değiştirilmişti. Artık sıra suyumuzu içmekte.

DEMİR; PROJELER EN KISA ZAMANDA HAYATA GEÇİRİLİP, TANITIMIMIZ YAPILMALI

Beypazarı Eski Belediye Başkanı ve Meslic Üyesi Adayı İbrahim DEMİR yaptığı konuşmada; Ankara’da 3750 dernek, 500′e yakın vakıf var. Bunların hepsinin adresleri telefonları mail adreslerini edinip veya posta yoluyla tanıtım broşürlerimizi göndereceğiz. 1 milyon hedef olarak gösterilen turist sayısına istinaden Beypazarı’nda tesisler açıldı. Şuan bu tesisler çok kötü durumda. İlk etapta Turizm konusunda ki projelerimizi en kısa zamanda hayata geçirip tanıtımımızı en iyi şekilde yapmalıyız. Beypazarı Bugüne kadar bu haliyle geldi. Bundan sonrada hakettiği yatırımı alacak.

İRFAN GÜMÜŞEL CADDESİ YENİDEN DÜZENLENECEK

KAPLAN; Bilindiği gibi, irfan gümüşel caddesi yanlış planlanmış bir halde. Eski hali yeni halinden daha kullanışlıydı. Geçici olarak mevcut yeri kaldırımlardan 2 şer metre daraltarak, araçların geçişlerini rahatlatacağız. Aynı zamanda park yerleri ücretli olacak. İlk 30 dk ücretsiz olacak ve daha sonra ücrete tabi olacak.

TURİZM ÇEŞİTLENDİRİLECEK

KAPLAN; Turizm Beypazarı’nda sınırlı kalmamalı. Turizm’de abilik yapıp, bölgeye yayarak Turizm’i genişletmeliyiz. Bu ortamları hazırlamak için en harika olanaklara sahibiz. Beypazarı Belediyesinin düzenlediği Geleneksel Havuç ve Güveç Festivalinin tarihi Eylül ayında olmalı ve bunun dışında birçok etkinlikler yapacağız.

EN UÇUK PROJEMİZ TELEFERİK PROJESİ

KAPLAN; En çok önemsediğim projelerden bir tanesi, Teleferik Projesi. Yap İşlet Devret modeliyle yapılacak olan proje, Yeğerler, Uşakgöl, Kerbanlar, Haydarlar bu bölgelerde istasyon olması kaydı ile, konaklanmanın sağlanması, yine Sabagöz vadisinde trafiğe açmadan yürüyüş alanları oluşturularak, Geyikpınar ve Kozalan’a kadar çıkartacağız.

GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ

Bu dönem Beypazarı’ndan çok farklı bir sonuç bekleniyor. Türkiye’de Yerel seçim havası yerini Ulusal seçim havasına sokuldu. Diyorlar ki iki parti birleşecek, bir değil iki değil seçime giren partilerin 6 sı bile birleşse %30 oy oranını geçmiyor. Vatandaşlarım herşeyin farkında, hangi parti olursa olsun Ak Parti haricinde hiçbir partinin bizim yaptığımız icraatların 10 da 1 ini yapamaz. Biz Alternatifsiz olarak görünüyoruz. Biz bu seçimi, Tuncer KAPLAN çok istenildiği için değil, Beypazarı’nda bu kadar projeyi hayata geçirebilecek Beypazarı’nı şahlandıracak bir parti ve aday olmadığı için Beypazarı’nda çok büyük etkisi var. 1 Ay öncesinde Hacıkara Mahallesinde %30 çıkıyorsunuz diye Ankara’dan anketçi arkadaşlar aradılar. 2 gün önce aradıklarında Hacıkara Mahallesinde %55 oranında. Beypazarı’ndaki toplam oy oranımız anketlerde %59 olarak çıkıyor. Biz teşkilatımızı yeni kurduk, adaylığım geç açıklandı ve çarşı içinde daha gezmeye bile başlamadık. Buna rağmen anketlerden ve Beypazarı’ndaki hava inanılmaz güzel.

Haber : Suat YÜKSEL – Beypazarı’nın Sesi Gazetesi

Benzer yazılar