18 Mayıs, 2022

StarFmHaber Beypazarının Sesi...
sağ1 reklam
sağ reklam

Termal şehir konusunda önemli açıklamalarda bulunuldu…

Düzenlenen Basın toplantısına, Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Kuru, Akropol Termal Şehir İcra Kurulu Başkanı Mehmet Ali Gülleb ve Genel Müdür Fatma Keskin katılırken, Termal şehir konusunda önemli açıklamalarda bulunuldu.

Beypazarı’nın en önemli turizm yatırımlarından olan Akropol Termal Şehir,  Etap projeleri kapsamında yapılması planlanan ve kısa sürede bitirilmesi istenen, Uluslararası bir fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi ile dünyanın en büyük aqua parkının yapımı için de start verecek.

Türkiye ve Avrupa’nın en büyük termal şehir projesi olan ve 1.350.000 m2 (1.350 dönüm) alan üzerine kurulan Akropol Termal Şehir’de, Beypazarı’nda faaliyet gösteren basın mensupları ile bir araya gelerek, Termal şehir ve yapılacak yatırımlar konusunda basını bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Akropol Termal ve Nom İnşaat Yönetim Kurulu başkanı İhsan Kuru, termal şehir kurma çalışmalarının başlamasının ardından Beypazarı İlçesine 1 milyon kayıtlı ziyaretçi getirdiklerini ve bu kapsamda Akropol, Türkiye ve Beypazarı’na ciddi anlamda değer katmış ve kazandırmış olduğunu söyledi.

Biz burada yatırıma başlarken birçok çevreler tarafından bu işin hayal ürünü olduğunu ileri sürenlerin olduğunu belirten Nom İnşaat Yönetim Kurulu başkanı Kuru, ortaya tüm malvarlığımızı koyup eksi 20 trilyonla bu projeyi hayata geçirdik. Kamuoyunda yanlış algılanan ve kulaktan kulağa yayılan asılsız iddia ve söylemlere rağmen şu anda devre mülk sayımız 19.000 dir” dedi.

Tamamlanmamış devre mülkün tapusu olamayacağını anlatan Kuru, şu görüşlere yer verdi:

“Bilindiği gibi tamamlanamayan devre mülkün tapusu olmaz, inşaat biter tapu verilir. Şu an elimizde tam 8 bin tapumuz hazır ve hak sahiplerine bilgi Gelip kimse tapusunu almıyor. Projemiz tamamlandığında dönüşümlü olarak aylık 80.000 kişi burada konaklayacak ve Beypazarı’nı gezecek. Su sıkıntımız olduğu söyleniyor,  Nom İnşaat olarak 50+10+10 yıl olmak üzere, Oğuz Kent’ten Sarıyar Barajı’na kadar 140 Milyon Metrekare alanda yeraltı su kaynakları arama, işletme ve kullanma hakkına sahibiz. Şu an 8 kuyumuzdan sn/ 220 litre su elde ediyoruz ve ihtiyaç durumunda hazırda 23 kuyumuz daha mevcut. Akropol Termal’in maddi sıkıntıları olduğu söyleniyor. Günümüzde en büyük holdingler dahi sıkıntıda, tüm sektörlerde bu sıkıntılar malum vardır.. Biz bu sıkıntıları aştık ve önümüze ileriye bakıyoruz. Bugün atacağımız yeni adımlarla projemizin tamamını kısa sürede bitirmek için kolları sıvadık.  Yapılacak etabın içinde Uluslararası bir fizik tedavi hastanesi ve dünyanın en büyük aqua parkını inşa edeceğiz” diye konuştu.

Beypazarı ve Akropol Termal şehir arası dolmuş seferlerinin de başlatıldığını aktaran Kuru, Beypazarı halkının her zaman tesisleri gezip görebileceği gibi, geldiklerinde bilgide alabilecekler. Ayarıca, Günübirlik gelen bir ailenin sadece havuzlardan değil, hamam ve saunadan da ekstra ücret ödemeden faydalanabildiklerini dile getirdi.

Benzer yazılar