21 Ocak, 2022

StarFmHaber Beypazarının Sesi...
sağ1 reklam
sağ reklam

Tarım,Ticaret ve Turizme Çözümlerimiz Var…

AHİD Beypazarı Başkanı Hasan KARACA’nın ev sahipliği yaptığı kahvaltıda Ak Parti Beypazarı Belediye Başkan Adayı Tuncer KAPLAN,Beypazarı Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet YAYIN, Beypazarı Eski Belediye Başkanı İbrahim DEMİR, Beypazarı Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin DEMİREZEN, Ak Parti Beypazarı Medya ve Tanıtım Başkanı Murat YILDIRIM , Gökhan GÖKGÖZ,Ahmet GENCER, Hasan HANCIOĞLU ve Basın Mensupları katıldı.

Herkesi kucaklayacağız…

Başkan Olduğunuz da ilk olarak Ne Yapacaksınız Sorusuna KAPLAN; “Herkesi kucaklayacağız” cevabını verdi.Ak Parti Beypazarı Belediye Başkan Adayı Tuncer KAPLAN Beypazarının tarım,ticaret ve turizm kenti olduğunun altını çizerek, Beypazarının eksikleri ve yapılması gerekenler konusunda ciddi çalışmaları olduğunu tüm alanlarda projelerinin hazır olduğunu söyledi.

Tarımda Çözümlerimiz Hazır…

Tarım alanındaki projelerini anlatan Tuncer Kaplan kendisininde bir çiftçi olduğunu halende devam ettiğini Beypazarında tarımsal alanda yaşanan sıkıntıları yakinen bildiğini belirterek.Belediye vatandaşa yol gösterici olmalıdır.Tarımsal alanda meyva yetiştirciliği projelerimizle bir kaç yıl içinde Beypazarı tarımının vizyonunu değiştirmeyi hedefliyoruz.Biz yapacağız çiftçimiz görecek, uygulayacak.

Sanayiinin Çarkları Dönmeye Başlayacak…

Son dönemde karasörle alakalı  teknolojinin farklı bir kanala kanalize olmasından dolayı bu teknolojiyi karasörcülerimiz takip edemedi. Karasörcülerimizin alt yapılarını değerlendirmekle ilgili çok önemli bir projemiz var. Savunma Sanayinden orada bir çok konuda makine parçaları yapan bir arkadaşlarımız ile ilgili bir projemiz var. Bunu hayata geçirdiğimizde Beypazarı’nda Karasör Sanayinde nasıl canlılık olmuşsa bununda meyvelerini o zaman göreceğiz. 

Turizm Sadece Şehir Merkezinde Değil Köylere Yayılacak…

Turizm çok kapsamlı ve görsel bir değer. Eski Belediye Başkanımız İbrahim DEMİR’in temellerini attığı temelleri geliştirerek devam edeceğiz. Turist’in buraya geldiğinde ilgisini çeken, park sıkıntımızın olmadığı, Turizm’in alt yapısının tamamlanması gerektiğine inanıyorum. Turistimizin tualet ihtiyacını giderebileceği bir yer yok. Alt Yapının tamamlanmasıyla, Yemek Turizm’i başlatabiliriz. İnsanlar 500 km lik yok giderek yemek yiyebiliyorlar.  Teleferik Projemiz var, Yap işlet devret modeli ile yapılacak. Belediyemiz bunun bütçesini kaldırmaz. Kaynağımızı bulduktan sonra fizibilitesini hazırlayıp halkımıza sunacağız. Dağsalı köylerinin her birini Turizm Köyü olarak değerlendireceğiz. Yeğler ‘de bir gölet oluşturup, biriken suyun, yazın dere suyunun kesilmesinden sonra, bu göletten suyu bırakarak değerlendireceğiz. 

Turizmle alakalı bölgeyi tamamen trafiğe kapatacağız… 

Tramvay projemiz var, Trafiğe kapalı olan yerler ile alakalı tramvay hattı döşeyip, İlçeye gelen turiste Beypazarı’nın tarihi yapısını göstermek, burada konaklamasını sağlamak.

Ak Parti Beypazarı Belediye Başkan Adayı Tuncer KAPLAN huzursuzluk değil huzuru sağlamak için çalışacağız derken amacımız iş ve aş sağlamak Beypazarı tek yumruk olacak ileriye yürüyecek dedi.
 

Belediye Meclis Üyeliği için gelen soruya cevap veren Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet YAYIN “ İlçe Başkanları olarak Ankara’da toplantıdaydık, Teşkilatlanmadan sorumlu Milletvekili ve Bakanlarda oradalardı. Bu hafta sonuna kadar ilçe başkanı ve ilçe başkan adayı Ankara’ya çağıralacak, Koordinali bir ekiple, İlçe Meclis üyeliğine başvuru yapan herkes tek tek değerlendirilip bir taslak oluşturulacak, Taslakta olmazsa olmaz bir husus var; 3’te 1 Gençlik Kollarından 3’te 1 Kadın Kollarından olacak yaş sınırı 30 ve Lisans mezunu olacak. Kriterler bu Başbakanın olmazsa olanı bu. Geriye kalan 3’te 1’lik Ana Kademeden olacak” dedi.

    

     

Benzer yazılar