20 Ocak, 2022

StarFmHaber Beypazarının Sesi...
sağ1 reklam
sağ reklam

”Radyo Günleri” canlı yayınla Beypazarı’ndan seslendi…

Yıllarca TRT Radyoları’nda keyifle dinlenen, birbirinden güzel ezgiler,  gönül telimizi titreten şarkılar, Radyo Günleri’yle TRT Müzik kanalında ekrana geliyor. TRT ekolü ile yetişmiş sanatçılar; yorumlarıyla ve sevilen şarkılarla Radyo Günleri programında şarkılarını canlı seslendiriyor.60 Kişilik bir grupla ilçemize gelen  TRT Ekibi 23 Eylül Pazartesi günü saat 15:00 te Beypazarı Halkevi önünden canlı yayın yaptı.

Beypazarı Kaymakamı Mustafa Kaya , Belediye Başkanı Cengiz Özalp , Hamide Özalp ve çok sayıda vatandaş gönül tellerini titreten parçalara eşlik etti. Dinleyiciler , birçok TRT sanatçısının unutulmaya yüz tutan parçaları seslendirmesi ile eski günleri yad ettiler.

Beypazarı Kaymakamı Mustafa Kaya programda yaptığı konuşmada , Beypazarı’nın kendi yaşam kültürünü gelecek kuşaklara aktaran nadir ilçelerden biri olduğunu söyledi. Kaya ; “Beypazarı tarihi dokusu , kültürü , gelenek görenekleri , yöresel lezzetleri ve el sanatları ile ismini Dünya’ya duyurmuş bir ilçe. Türkiye’nin birçok yerinden turist akınına uğrayan ilçemiz , turizmde atılan adımlarla her geçen gün ismini daha fazla duyurmaya devam etmektedir.” dedi. 

Belediye Başkanı Cengiz Özalp , kendilerine müzik ziyafeti veren TRT ekibine teşekkür ederek ; “Beypazarı bir açık hava müzesi konumundadır. Tarihsel süreçte , doğal yaşantı ve gelenekler gelecek kuşaklara aktarılıyor. Kaymakamımız Mustafa Kaya’nın her konuda desteğini görmekteyiz. Burada kendilerine sonsuz teşekkür ediyorum.” dedi. Özalp , ilçede mimari , yöresel tatlar , el sanatları ile bir değer yaratmak istediklerini belirtti. Özalp ilçenin müze zengini olduğunu söyleyerek ; “Tarım ve turizm birleşerek Beypazarı ismi yaratıldı. İlçede her mevsim farklı ürünler yetiştirilerek , herkesin sofrasına konuk oluyoruz. Başta havuç ve yeşillikler olmak üzere alternatif tarım ürünlerimiz ile de ünümüze ün katmaya devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

TRT Müzik kanalından canlı olarak yayınlanan program ilçe genelinde çok sayıda vatandaş tarafından takip edildi.

Benzer yazılar