28 Ekim, 2021

StarFmHaber Beypazarının Sesi...
sağ1 reklam
sağ reklam

Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi (NKFA) Beypazarı’nı fotoğrafladı…

Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi (NKFA), İstanbul ve Ankara’dan katılan fotoğrafçılarıyla Nallıhan Kuş Cenneti ve Beypazarı’nı fotoğrafladı.

İki haftada bir pratik çekimler için şehir dışı geziler düzenleyen NKFA; üyelerinin görmediği yerleri görmesine ve fotoğraflamasına imkan sağlıyor. Geziye katılan fotoğrafçılar, takıldıkları konularda NKFA eğitmenlerinden yardım alırken, kısa brifinglerle çekim tekniklerine dair de bilgiler veriliyor.Geçtiğimiz Cumartesi gece 22:00’de İstanbul’dan yola çıkan NKFA, Pazar günü sabah 5:00’de Nallıhan Kuş Cenneti’ne vardı ve burada uzun pozlama yıldız fotoğrafları çekerek geziye başladı. Günün ışımasıyla birlikte gün doğumu ve manzara fotoğrafları da çeken NKFA fotoğrafçıları, Nallıhan Kuş Cenneti’nin doğal güzelliklerine hayran kaldılar.

Kuş Cenneti’nde 3 saat zaman geçirdikten sonra Beypazarı’na doğru yola çıkıldı.Hıdırlık Tepesi’nde çay molası ve Kahvaltılarını Beypazarı’nda yapan NKFA üyeleri, daha sonra tanınan serbest zamanda ilçenin eski evleri, camileri ve hanlarını fotoğrafladı. Dükkanlardaki esnafları ve Pazar kuran esnafları da fotoğraflayan NKFA üyeleri, gezinin sonunda Hıdırlık Tepesi’nde çay molası verip toplu fotoğraf çektirdiler. Ardından da İstanbul ve Ankara’ya döndüler.

Benzer yazılar