28 Ekim, 2021

StarFmHaber Beypazarının Sesi...
sağ1 reklam
sağ reklam

Nereden,Nereye geldik,Eski Çamlar Bardak Oldu…

Evet nereden nereye geldik.Eski fotoğraflara bakınca insanın içi acıyor.Kentler yeşile sarılıyor bizse bir bir kaybediyoruz.Yukarıdaki fotoğrafta eski bankalar caddesine bakıyorsunuz.

Yeşilin her tonu var.Şimdi ise taş yığınından ibaret.Atatürk parkındada yaşadık aynı uygulamayı,evet yapılması gerekliydi,izbe bir durumdaydı ama daha güzel bir proje yapılamazmıydı diye de sormadan edemiyoruz.

Esas canımızı acıtansa güllerimiz oldu.Hani o çeşit çeşit renk renk açan güllerimiz.Alparslan Türkeş Bulvarı orta refüjünde bulunan güllerden bahsediyorum.Neredeler hiç sordunuzmu.Efendim yeniden düzenlendi.Evet düzenlendide ne farkı var herhangi bir yerden, mesela Ankaraya gidelim hemen her yerde göreceğiniz sıradan bir refüj çalışmasından başka birşey değil.

Ama eskiden öylemiydi bir şehir efsanesimidir bilmiyorum,Bir misafir kapıağzından girerken şehre, şaşırmış yanlışlıkla askeri bir birliğin nizamiyesine mi? gidiyoruz acaba,çünki bu kadar güzel bir yol ancak oralarda olur diye.

Güllerin efendisidir.Öyle sıfatlandırırız Peygamberimizi,Mezarına gidenler anlatır hala keskin nefis bir gül kokusu duyduklarını,velhasıl farklıdır bizim için güller.Hizmet etmek için çaba gösterildiğininde farkındayız ancak neyin ne kadar değerli,neyin daha güzel olduğuna karar verirken biraz daha itina gösterelim lütfen ve hatta o güller atılmadı ve biryerlerde korunuyorsa kampanya yapın hepimiz ellerimizle dikelim ait oldukları yerlerine.    

editör:İLYAS AYDOĞAN  

Benzer yazılar