17 Ocak, 2022

StarFmHaber Beypazarının Sesi...
sağ1 reklam
sağ reklam

Hamide Özalp’ten Mustafa Dedeye Ziyaret…

Beypazarı Belediye Başkanı M. Cengiz Özalp’in eşi Hamide Özalp Beypazarı Devlet Hastanesi’nde hasta ziyaretinde bulundu.

Hamide Özalp hastalar arasında yaşı ve zekası ile dikkat çeken, kalça kırığı ameliyatı geçirmiş ve sağlık durumu iyi olan 100 yaşındaki Mustafa Işık ile bir süre sohbet etti. Hafızasının gayet iyi olduğu görülen 100 yaşındaki Mustafa Işık’ın yakınları kendisinin alkol ve sigarayı hiç kullanmadığını ve doğal beslendiğini, çobanlık yaptığı içinde dağlarda temiz havada yıllarca yürüdüğünü belirterek, uzun yaşamının sırrının bunlar olabileceğini ifade ettiler.

Ankara’da birçok doktor ve hastane ile görüşüldüğünü ancak kimsenin bu yaştaki bir hastayı ameliyata almak istemediğini belirten yakınları “Hastamız 1914 Yiğerler Köyü doğumlu. Kapı kapı gezdik ancak bizim hastanemiz gibisi yok, hem hastanemiz hem de doktorlarımız çok iyi Opr. Dr. Uğur Tiftikçi ameliyatı yaptı ve hastamızın durumu iyi, Hamide hanım ve belediye personelinin ziyareti de kendisini mutlu etti” dediler.

Mustafa dedenin yakınları hastane çıkışı kendisine yürümeye yardımcı Walker aleti verilirse daha rahat edeceğini belirtti. Yürüme aparatı Beypazarı Belediyesi tarafından Mustafa Işık için temin edildi. Beypazarı Belediye Başkanı M. Cengiz Özalp’in eşi Hamide Özalp Mustafa Işık’a geçmiş olsun dileklerini ileterek, uzun ömürler diledi.

Benzer yazılar