18 Mayıs, 2022

StarFmHaber Beypazarının Sesi...
sağ1 reklam
sağ reklam

Gaziler Günü dolayısıyla Atatürk Anıtı’nda tören düzenlendi…

Gaziler Günü dolayısıyla Atatürk Anıtı'nda düzenlenen törene, Beypazarı Kaymakamı Mustafa Kaya Beypazarı Belediye  başkanı Cengiz Özalp, Garnizon Komutanı Yzb. Ramazan Çalım, Cumhuriyet Başsavcısı Veli Karabacak, Emniyet Müdürü Şükrü Yüksel, İlçe Milli Eğitim müdürü Ahmet Temur, Türkiye Güçsüzlere ve Kimsesizlere Yardım vakfı Genel başkanı Gülgen Dural, Uruş Belediye başkanı Osman Şefik Karlıdağ, Gaziler Derneği Başkanı Ali Yalçınkaya ve Gaziler katıldı.

Gaziler Günü Dolayısıyla anıta çelenklerin konulmasının ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.Ardından Beypazarı Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği başkanı Ali Yaçınkaya bir konuşma yaptı.

Yalçınkaya yaptığı konuşmada:Gaziler Günü'nün tüm gazilerin, en büyük Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile bütünleştiği bir gün olduğunu söyledi.Gazilerin şanlı Türk tarihinin ebedi kahramanları olduğunu ifade eden Yalçınkaya, "Dün olduğu gibi bugün de aziz vatanın bölünmez bütünlüğüne, ulusal değerlerine saldıranlara karşı her zaman kanımızı akıtmaya, canımızı feda etmeye hazırız" dedi.

Benzer yazılar