27 Eylül, 2021

StarFmHaber Beypazarının Sesi...
sağ1 reklam
sağ reklam

Fazlı Yiğit Yeniden Başkan…

Beypazarı Demirciler Sobacılar ve Oto Sanatkarları Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimleri yapıldı. Kullanılan 208 oydan 174′ünü FAZLI YİĞİT, 34′ünü Mehmet KÜREN alırken 4 oy geçersiz sayıldı.

Bugün Saat : 11:00 itibari ile Beypazarı Öğretmen Evi’nde başlayan Oda seçimlerine yüksek katılım ile gerçekleştirildi. 322 üyesi bulunan Beypazarı Demirciler Sobacılar ve Oto Sanatkarları Esnaf ve Sanatkarlar Esnaf Odası, 165 kişilik çoğunluğu sağlayarak Divan üyesi seçimleriyle,  Bir dakikalık Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasından sonra start aldı.

Divan Başkanı olarak  Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Yrd. Mehmet ÇETİN’in başkanlığında divana üye seçimine, mevcut yönetimin isteği ile Beypazarı Şoförler ve Otomobilciler Başkanı Kemal KARA, Şinasi DAĞLIOĞLU ve Erol DOĞAN oy birliği ile divan kuruluna seçildi.

Divan Başkanı Mevcut Oda Başkanı Fazlı YİĞİT ve Oda Başkanlığına Aday olan Mehmet KÜREN’ söz verdi.

Kürsüye çıkan Mehmet KÜREN seçimi kazandığı takdirde yapacaklarını anlattı.

KÜREN ” Aşağı Sanayi Çarşısının kanayan yarası olan bekçi sorununa kesin çözümün Kamera sistemiyle çözülebileceğini ve her sokak her cadde de kamera sisteminin mevcut olacak, Bay ve Bayan Wc’sinin Sanayi çarşısının içeri var ama yeterli değil, mevcut olanı koruyup, bir tane daha bay ve bayan wc’si yapacağız, Yukarı Sanayi çevresi kapatılacak. KÜREN; Bir dönem oda başkanlığı yapıp yerimi bırakacağım” diyerek konuşmasına son verdi.

Kürsüye çıkan Mevcut Başkan Fazlı YİĞİT; Üyelerine teşekkür ederek başladı ” Sosyal güvenlik kurumunu 1996 da buraya getirerken 15 kişiyle Ankaraya gidiyorduk, şimdi Bölge SGK’yı Beypazarı’na getirdik, Sanayi yolunu yaptırdık, yapılacak iki yer daha var bunlarıda Belediye Başkan Adayları ile görüştüm, hepsi olur yanıt verdi, Allahın izniyle bunları da halledeceğiz, Aşağı Sanayi ve Yukarı Sanayi için herkesin telefonunun olacağı Bilboard hazırlayacağım, Esnaflarımızın çocuklarından öğrenci olanların burs almaları için yardımcı olduk, Wc için yerimiz yok olsa zaten yaparız, Sanayi ve Esnaf Odası Başkanlığı ile yaptığım görüşmede Sanayi Çarşısı içine kamera sistemine olur verdiler ödeneğini ayırıp en kısa zamanda yapılacak, çünkü 28 tane kameramız var bunlar yetmiyor, daha fazlası olmalı, Demircilerin olduğu bölgedeki yer parkelerinde mehmet küren konuşmasıkıntılar var, bunun düzenlemesini de yapacağız, Belediye Başkan Adaylarımız ile olan görüşmelerimiz sürüyor, aldığımız sözle, anayol kenarına Demirciler Sanayi Sitesi yapacağız. Bize bunları yapmaya layık görürseniz biz de bunları yapmaya hazırız” diyerek sözlerine son verdi.

Divan kurulunun Başkan adaylarına söz vermesiyle konuşan Başkan YİĞİT ve Başkan Adayı KÜREN hazırlamış oldukları yönetim kurulu asil ve yedek, Denetim Kurulu asil ve Yedek listelerini Divan Başkanına sundu. Oda üyeleri oylarını kullanmaya başladı.

208 oda üyesi oy kullandı. 174 oy Mevcut Oda Başkanı Fazlı YİĞİT 34 Oy Oda Başkanı Adayı Mehmet KÜREN alırken kullanılan 4 oy ise geçersiz sayıldı.

fazlı yiğit konuşmaBeypazarı Demirciler Sobacılar ve Oto Sanatkarları Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan yeniden Fazlı YİĞİT seçildi.

25 yıldır bu görevi sürdüren Başkan Fazlı YİĞİT sonuçlar belli olduktan sonra yaptığı konuşmada, “Oda üyelerine teşekkür etti. Adil bir seçim oldu, kavgasız, gürültüsüz, herkes yapacaklarını anlattı, takdiri oda üyeleri verdi. Katılan, oy kullanan herkese teşekkür ediyorum” dedi

 

Haber : Suat YÜKSEL – Beypazarı’nın Sesi Gazetesi

Benzer yazılar