18 Mayıs, 2022

StarFmHaber Beypazarının Sesi...
sağ1 reklam
sağ reklam

Eğriova Projesi açılış toplantısı Beypazarı’nda yapıldı…

Projenin açılış konuşmasını yapan Orman ve Su İşleri Bakanlığı 9. Bölge Müdürü Karaağaç, Eğriova projesinin 12 ay sürdürülebir turizm projesi olduğunun altını çizdi.

Bu projenin bir başlangıç projesi olduğun ifade eden Karaağaç “İleriki yıllarda hazırlanacak projelerin ana kaynağını oluşturacaktır. Bu proje ayrıca eko turizm projelerini kamçılayacak bir projedir.” dedi. Beypazarı‘nın özellikle kültür turizmle ‘Marka’ bir kent olduğunu vurgulayan Beypazarı Kaymakamı Mustafa Kaya da “Göreve geldiğimizden bu güne kadar Beypazarı‘nın kültür turizminin yanı sıra doğal güzellikleri ile de turizme kazandırılması gereken yerlerinin olduğunu özellikle vurguladık. Bu alanda yine Kalkınma Ajansı destekli ‘Kırsal Turizm’ projesi hazırladık ve hayata geçirdik. Eğriova projesi ile ilçenin doğal güzellikleri turizme kazandırılacak.” şelinde konuştu.

ÖZLENEN YAŞAM MODELİ BEYPAZARI’NDA

Ankara’da özlenen yaşam modelinin bu proje ile yaşama geçirileceğini belirten Kaymakam Kaya ; “Doğa sporları ile turizm farklı bir boyut kazanacak. Beypazarı turizmine büyük katkı sağlayacak bir proje. Beypazarı halkı adına hepinize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Eğriova eko proje kapsamında, 4 mevsim uygulanabilir bir turizm anlayışı ile kampçılık, okçuluk, oryantring, doğa yürüyüşleri ve balıkçılık alanlarında profesyonel kişilerce eğitimler verilerek, bu alanlar turizme kazandırılacak.

Düzenlenen toplantıya Orman ve Su İşleri Bakanlığı 9. Bölge Müdürü Erdem Karaağaç, Beypazarı Kaymakamı Mustafa Kaya, İlçe Emniyet Müdürü Şükrü Yüksel, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, Belediye Meclis Üyesi Erdal Diril ve vatandaşlar katıldı.

Benzer yazılar