18 Mayıs, 2022

StarFmHaber Beypazarının Sesi...
sağ1 reklam
sağ reklam

Eğitim ”YAP-BOZ” oyunu değildir.Geçici uygulama nasıl oluyor…

Veliler : “Çocuklarımızın geleceği için çok önem arz eden bu durum karşısında , kendimizi ikinci sınıf vatandaşlar olarak hissediyoruz.”

2013 – 2014 yılı eğitim öğretim yılı 16 Eylül 2013 Pazartesi günü başlayacak. Beypazarı’nın en eski eğitim öğretim kurumlarından biri olan Sanayi İlköğretim Okulu’nda yeni dönemde bazı değişiklikler yaşanacak. Sanayi İlköğretim Okulu’nun ortaokul kısmı ‘geçici’ bir süre İmam Hatip olarak eğitim öğretim vermeye hazırlanıyor. Öğrenci velileri bu uygulamaya tepkilerini , İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kaymakamlık yetkilileri ile görüşerek tepkilerini dile getirdiler.

Tepkilerini kurum müdürlerine aktardılar 

Veliler ilk tepkilerini geçtiğimiz günlerde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine bildirdiklerini belirttiler. Dün öğle saatlerinde 50 kişilik veli grubu Kaymakamlık Binası’na giderek Kaymakam Mustafa Kaya ile görüşmek istedi. kaymakam Kaya’nın yoğun programı dolayısıyla kendisi ile görüşemeyen veliler , Kaymakamlık yetkililerine tepkilerini iletti.

Sanayi İlköğretim Okulu’nda eğitim gören öğrenci velileri ; “16 Eylül’de açılacak olan yeni eğitim öğretim yılı için ortaokul kısmına çocuklarımızın kayıtları için gittiğimizde bizlere bu kısmın İmam Hatip olarak hizmet vereceğini söylediler. Kayıt yaptırmak istemeyenlerin ise Anadolu Lisesi yanına yapılan yeni okula kayıt yaptırabileceğimizi söylediler. Bizler de bu duruma tepkimizi göstermek için gerekli kurum müdürlerine tepkimizi dile getirdik.” dediler. Bu uyguma ile çocukların farklı okullara kaydırılmasının zorunlu olduğuna dikkat çeken veliler ; “Bu okulda maddi durumu iyi olmayan ve yıllardır bu mahallerde ikamet eden vatandaşların çocuklarının durumlar ne olacak ? Servis parasını vermeyecek durumda olan veliler bir kez daha zor durumda kalacak. Günde yüzlerce ağır tonajlı araçların geçtiği yol üzerinde bulunan yeni okula yaptıracağımız kayıtla birlikte , olası trafik kazalarında bunun hesabını kim verecek.?” sorularını yetkililere duyurdular. Kaymakamlık yetkilileri ile yaptıkları görüşmede geçici bir dönem için bu uygulamanın yapılacağı bilgisini alan veliler ; “Geçici olacak bir uygulama için geleceğimiz olan çocuklarımızın istikballeri ile kimsenin oynamaya hakkı yok.” yorumunda bulundular. Veliler yazdıkları dilekçeleri Kaymakamlık yetkilerine vererek gereğinin yapılmasını istediler. 

Benzer yazılar