17 Ocak, 2022

StarFmHaber Beypazarının Sesi...
sağ1 reklam
sağ reklam

CHP 2. Bölge Adayları Beypazarı’nda

CHP. 2. bölge adayları ile birlikte Beypazarına gelen Koç burada yaptığı konuşmada, ‘haram kursaktan geçmez, önce aş sonra iş, emeklilikle ilgili iki kelime söyledik millet ayağa kalktı…’ dedi.
 
CHP 2. bölge milletvekili adayları Nallıhan, Beypazarı, Güdül ve Ayaş ilçelerine teşekkür ziyareti yaptı. İlk olarak Nallıhan’a giden milletvekili adayları daha sonra Beypazarı’na geldi.

Öğlen saatlerinde Beypazarı’na gelen milletvekili adayları adına CHP sözcüsü ve Ankara 2. Bölge milletvekili adayı Haluk Koç bir konuşma yaptı. bunun bir teşekkür konuşması olduğunu, daha sonra bölgeye tekrar gelerek herkesin elini sıkacaklarını söyleyen Koç, “ siyasette bir ilk ilke imza attık. Adaylarımızı demokratik bir şekilde belirledik” dedi.
 
Kavga siyaseti yapmayacağız, toplumda kimin sıkıntısı var, kim sıkıntı çıkartıyor bunları biz çözeceğiz. sorunlarımız çok büyük. Bazılarını aynadaki kendi suratınızdan çok görüyorsunuz. Bunları biliyorsunuz. İsimlerini söylemeye gerek yok. Ülkenin sorunları çok bunu düşünen ise yok” diyerek konuşmasını sürdüren Koç, ülkenin en büyük sorununun ‘işssizlik’ olduğunu vurguladı.

Kılıçdaroğlu sözünü tuttu Beypazarı’nın bu konuda şanslı ilçelerden olduğunu belirten Koç, özellikle Beypazarılı kadınların özverili çalışmasının her türlü takdirin üstünde olduğunu belirtti.

Koç sözlerini Beypazarı kendisini kanıtladı diyerek şöyle sürdürdü: “ Beypazarıs kendi katkısıyla kendisini kanıtladı. Geleneklerini yaşayarak sürdürüyor. Beypazarı kadını cefakardır. Kadın evin orta direğidir. Şu anda Türkiye’nin iyi yönetilmediğini bir yurttaş olarak çok net görüyorum. Demokrasinin tüm kurum ve kuralları gittikçe askıya alınan kurumlar ve kurallar haline dönüştü. Bu sıkıntıyı aşmak zorunda Türkiye. Demokrasinin en önemli aşamalarından biri olan sandıkta Türk halkı bu gidişe dur diyecek. Kadın erkek eşitliği ve kadının toplumda rolü siyasetin de gündem maddelerinden biri. Kadının iş gücünden kopartılması, eve hapsedilmesi, kadının erkekle eşit olmaması fıtratında var sözlerini yaşıyoruz.

Kemal Kılıçdaroğlu 28 kontenjan adayında 7 seçim bölgesinin 1. sırasına kadın adayların yerleştirileceği söylemişti. Bu sözünü yerine getirdi.” 

Koç konuşmasını, ‘bize oy veren vermeyen, herkes bizim kardeşimizdir. Biz kimseyle kavga etmeyeceğiz. Ama bu hesap sormayacağımız anlamına gelmez. Yalakalara da izin vermeyeceğiz’ diyerek bitirdi. CHP sözcüsü ve 2. Bölge milletvekili adayı Halık Koç’a ziyaretlerinde, CHP ilçe Başkanı Ali Uysal ve yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti.

Benzer yazılar