21 Mayıs, 2022

StarFmHaber Beypazarının Sesi...
sağ1 reklam
sağ reklam

Bu Güzelliğe Kaç Para Harcadınız…

Beypazarı Belediyesi internet sitesinde bugün yayınlanan haber şöyle:

BEYPAZARI İNÖZÜ VADİSİ ŞİMDİ BİR BAŞKA GÜZEL
Yıllardır yapılıyor yapılacak diye bu günlere gelen Beypazarı İnözü Vadisi’ne noktayı M. Cengiz Özalp koydu.
Son yıllarda büyük bir değişim ve gelişim sürecine giren Beypazarı, yapılan trilyonluk yatırımlarla adeta başkentin gözbebeği haline geldi. Yıllardır seçim vaatlerine giren, ıslah çalışmaları yapıldı yapılacak, güzelleşecek denen ve ilçenin turizmde en önemli yerlerinden olan, İnözü Vadisi içindeki derenin  taşkın duvarı ve düzenleme çalışmalarında 1.etap tamamlandı.

2013 Yılı bahar aylarında çalışmaları başlayan İnözü Deresine 2580 Metre Taş Duvar, 65 Metre tersip bendi ve 36 adet  brit tamamlanarak hem olası taşkınların önüne geçildi, hemde daha güzel bir görünüm kazandırıldı.

Beypazarı Belediye Başkanı M. Cengiz Özalp “İnözü Vadisi taşkın duvarı çalışmamızın 1.etabı, aralıksız süren çalışmalar sonucu tamamlandı.2580 metrelik taşkın duvarının dış kısmına döşenen kanalizasyon boruları ile de artık kötü kokuları da önlemiş olduk. Duvar üstüne çekilen demir parmaklıklar ile hem güvenliği sağladık hem de güzel bir görünüm elde ettik. Halkımıza hayırlı olsun” dedi.

İnözü deresinin böyle bir çalışmaya ihtiyacı vardı.Sayın başkana teşekkür ediyoruz.Ancak güzel bir görünüm elde etmek için yapılan perforje demir korkulukların bu kadar lüks olmasına ne gerek vardı.Bu korkuluklara kaç para harcandı.Dere boyu lüks korkuluk yapmanın mantığı nedir.Diyeceksiniz ki bu ilk etap yürüyüş yolu yapılacak.Neticede korkuluk vazifesi görecek daha ekonomik bir çözüm üretilemezmiydi.İnözünün daha öncelikli ihtiyaçları yokmu.Örneğin turizmin bel kemiklerinden biri olan inözü vadisinde yürüyecek bir kaldırım bile yok.Düğün sezonlarında vatandaş araçların altında ezilmemek için binbir canbazlık yapıyor.Yol kenarlarında araç park edilecek alanlar yok.

 

Benzer yazılar