21 Ocak, 2022

StarFmHaber Beypazarının Sesi...
sağ1 reklam
sağ reklam

BEYPAZARINDA kaçak et operasyonu…

Beypazarı Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe merkezinde bir araç içerisinde, belgesiz et, sakatat ve işkembe ele geçirdi.

Belediye zabıta müdürlüğü ekipleri, takip ettikleri aracın içinde yaptıkları aramada, piyasaya sürülmek üzere hazırlanmış şekilde, et, sakatat eti ve 110 kilonun üzerinde işkembe ele geçirdi.

Zabıta müdürlüğü ekipleri, bahse konu olan aracı ve kişileri İlçe Tarım müdürlüğüne götürerek, orada etin ve sakatat et olduğu ileri sürülen etlerin, işkembenin, veteriner hekimler tarafından kontrol edilmesinin akabinde, araçta bulunan etlere, işkembelere, kuyruk yağı denilen yağlara el koydu.

Piyasaya belgesiz ve menşei belli olmayan türden et sürmeye, sakatat vermeye çalıştıkları belirlenen iki kişi hakkında gerekli işlem yapılarak, veterinerler tarafından bu kişilere ayrı ayrı bin 600 şer TL ceza uygulandı.

İlçe Gıda Tarım ve hayvancılık müdürlüğü veteriner hekimleri, 5996 sayılı Veteriner hizmetleri, Sağlığı Gıda ve Yem bitkileri kanunun 36. Maddesinin F bendine göre işlem uyguladıklarını belirttiler.

Ayrıca, etler İlçe Gıda Tarım ve Hayvanlılık İlçe Müdürlüğü ekiplerince imha edildi.

Belediye zabıta müdürlüğü, ilçe genelinde kimsenin sağlığı ile oynatmayacaklarını ve bundan böyle denetimlerin daha da şıklaşarak süreceğini belirttiler.

Zabıta müdürü Özkan Tanrıseven, ilçeye menşei belli olmayan ve belgesi olmayan hiçbir et ve et ürünlerini sokmayacaklarını, bunun üzerinde de hassasiyetle duracaklarını belirtti.

Benzer yazılar