21 Ocak, 2022

StarFmHaber Beypazarının Sesi...
sağ1 reklam
sağ reklam

BEYPAZARILI ENGELLİLER ANITKABİR’İ ZİYARET ETTİ…

 

Beypazarı Belediyesi Dünya Engelliler Günü dolayısı ile Beypazarı’nda yaşayan engelliler ve ailelerini Anıtkabir’e götürdü.

3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısı ile sabah saatlerinde Ankara’ya giden engelliler ve aileleri ilk olarak Anıtkabir’i ziyaret ettiler. Anıtkabir’de Atatürk’ün mozolesine çiçek bırakan Beypazarılılar bol bol hatıra fotoğrafı çektirerek gönüllerince eğlendiler.

Anıtkabir ziyareti sonrası Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı’nın Kocatepe Kültür Merkezi’nde düzenlediği etkinliğe katıldılar. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in ev sahipliği yaptığı programa SOS Vakfı Başkanı ve Halk Ekmek Müdürü Ali İlkbahar’ın yanı sıra bürokratlar, Büyükşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezi Engelli Lokali üyeleri ve engellilerin ilgisi büyük oldu.

Kocatepe Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda, Mehter dinletisi, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Halk oyunları ekibinin Seğmen gösterileri, Eryaman Aile Yaşam Merkezi semazenleri gösterileri katılanlara coşkulu bir gün yaşatırken, Engelliler Lokali üyelerinden Yeter, Kadir ve Levent’in şarkılarıyla izleyiciler bolca eğlendi. Beypazarılı Engelliler, Dünya Engelliler gününde eve kapalı kalmak yerine kendilerinin böyle bir gün geçirmelerine vesile olan, Beypazarı Belediye Başkanı M. Cengiz Özalp ve eşi Hamide Özalp’e teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

Benzer yazılar