21 Ocak, 2022

StarFmHaber Beypazarının Sesi...
sağ1 reklam
sağ reklam

Beypazarı Tarihinin En Çekişmeli Seçimini Yaşayabilir…

Beypazarı Tarihinin En Çekişmeli Seçimini Yaşayabilir.

2014 Yerel seçimleri yaklaşırken Beypazarı siyasetinde ilginç gelişmeler olmaya devam ediyor.Mhp ve Chp adaylarını açıklarken Ak parti adayı merakla bekleniyor.Tablo giderek ilgi çekmeye başladı.

1. aday….Bir önceki yerel seçimi kazanan MHP aday olarak Dr. Özer Kasap'ı gösterdi.MHP nin Beypazarındaki gücü tartışmasız ki geçtiğimiz seçimlerde görüldü.Yine belediye başkanlığını kazanma şansı en yüksek partilerden biri.MHP nin diğer partilere göre en büyük avantajı iyi örgütlenerek, ekip olarak etkili çalışması.

2. aday…CHP ise yoluna Dr. Abdullah Özdemir'le devam ediyor.İlçe başkanı Ali Uysal'ın geçtiğimiz aylarda yaptığı çalışmalarla atağa geçen CHP Abdullah Özdemir'in halk arasında gördüğü sevgiyle bu seçimde dengeleri değiştirme yolunda ilerliyor.Belkide yıllardır ilk defa CHP nin belediye başkanlığını alabileceği konuşuluyor.

3. aday…Netleşen bir diğer aday Mehmet Ay.Geçtiğimiz günlerde Depelarkası derneğinin toplantısında ''Ak parti adayı olmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz ancak bu gerçekleşmezse yine de adayım'' demesiyle Mehmet Ay'ın adaylığı kesinleşti.Özellikle depelarkası köylülerinin desteklediği Mehmet Ay'da başkanlık yarışında göz ardı edilemeyecek adaylardan biri.

4. aday…Eski belediye başkanlarımızdan İbrahim Demir'in ne yapacağı merakla bekleniyor.Ak parti aday adayı Tuncer Kaplan'ı desteklediğini kamuoyuna açıklayan İbrahim Demir'in Ak partinin Tuncer Kaplan'ı aday yapmaması durumunda bir partiden yada bağımsız aday olabileceği konuşuluyor.

5. aday… Merakla beklenen Ak parti adayı henüz belirlenmiş değil. 10 aday adayı bulunurken Ak parti sürpriz bir adayda açıklaya bilir.Mevcut belediye başkanı Cengiz Özalp,Tuncer Kaplan, Osman Karlıdağ, Fikri Kanıvar isimleri ağır basıyor.Seçim tablosu Ak parti adayından sonra daha da netleşecek.

6. aday…Son olarak Beypazarı siyasetinde önemli bir yeri olan bir ismin bağımsız yada bir partiden adaylığı bu ismi yakın bir zamanda sizlerle paylaşacağız…

 

 

 

Benzer yazılar