18 Mayıs, 2022

StarFmHaber Beypazarının Sesi...
sağ1 reklam
sağ reklam

BEYPAZARI ŞEHİDİNİ UĞURLADI. Şehit Olursam Ağlama Anne…

Şırnak’ın İdil ilçesinde terör örgütü PKK’nın yola döşediği mayının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Özel Harekat Polisi Mahmut Bilgin (23), babasının da polis olarak görev yaptığı Ankara’nın BEYPAZARI ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı. Şehidin tabutuna sarılan annesi Gülnur Bilgin, “Oğlum ‘şehit olursam arkamdan ağlama anne’ dedin. Sözümü tutuyorum. Ağlamayacağım. Gözyaşı dökmüyorum. Şehitliğin güzel olsun benim güzel oğlum” diyerek metanetini korudu. Anne Bilgin ayrıca oğlunun cenazesinde kimsenin ağlamaması için vasiyette bulunduğu dile getirdi. Şehidin babası da törene resmi üniforması ile katıldı. Anne ve baba, tabutun başında ağlayanları teskin etmeye çalıştı.

Beypazarı İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde Polis babası Yusuf BİLGİN, oğlunun taziyesini evinin önünde kabul etti. Şehidin görev arkadaşları ve babanın mesai arkadaşları, bu zor anında babayı yalnız bırakmadı. Baba Bilgin, meslektaşlarının başsağlığı mesajında zaman zaman duygu dolu anlar yaşadı. Baba Bilgin, metanetini taziye boyunca korumaya çalıştı. Şehit polis memuru Mahmut Bilgin için  Beypazarı Fatih Camii’nde öğlen namazına müteakip defin edileceği açıklanmıştı. Ancak şehidin Türk Hava Yolları’nda (THY) hostes olarak görev yapan ve görev için Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) bulunan ablası Bilge Bilgin’in törene katılabilmesi için cenaze, ikindi namazına ertelendi. Fakat abla Bilgin’in uçuşunda da rötar yaşandı. Bunun üzerine cenaze namazı ikindi namazına müteakiben Fatih Camii’nde kılındı.

Şehidin naaşının camii avlusuna getirildiği sırada çevrede bulunan vatandaşlar, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” şeklinde slogan attı. Ardından da şehidin naaşı musalla taşına konuldu. Annesi, babası, dedesi ve küçük kardeşi şehidin tabutuna uzun süre sarıldı. Yakınlarının tabuta sarılıp ağlaması üzerine anne, “Ne olur ağlamayın. Oğlumun vasiyeti var. Ona söz verdim” diyerek yakınlarını teskin etmeye çalıştı. İkindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından da şehit, ilçe mezarlığına defnedildi. Naaşının taşınması sırasında tabutun üzerine “Mahmut” yazılı Trabzospor forması konuldu.

6 AY SONRA ŞARK GÖREVİ BİTİYORDU

Öte yandan şehit Mahmut Bilgin’in 2013 yılında mesleğe başladığı ve üç yıldan bu yana da Şırnak’ın İdil ilçesinde Özel Harekat Polisi olarak görev yaptığı öğrenildi. Şehidin şark görevinin de temmuz ayında dolacağı ve batıya tayin isteyeceği öğrenildi. Ailenin tek erkek evladı olan şehit Mahmut Bilgin’in ortaokula giden bir de Şevval adında kız kardeşi bulunuyor. Bekar olduğu öğrenilen şehit Bilgin’in babasının da 30 yıllık polis olduğu aktarıldı.

Şehidin cenazesine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman SOYLU eski Başbakan Yardımcısı, AK parti Milletvekili Emrullah İŞLER ve üst düzey bazı emniyet mensupları katıldı.

Benzer yazılar