18 Mayıs, 2022

StarFmHaber Beypazarının Sesi...
sağ1 reklam
sağ reklam

BEYPAZARI’NDAN DÜNYA ŞAMPİYONLUĞUNA RÜZGARIN KIZI MİZGİN AY…

                BEYPAZARI'NDAN DÜNYA ŞAMPİYONLUĞUNA RÜZGARIN KIZI MİZGİN AY…
     Mizgin Ay, Kenya'da yapılan 18 Yaş Altı Yıldızlar Dünya Şampiyonasında bu yılın dünya lideri Jamaikalı atleti geride bırakarak Dünya Yıldızlar Şampiyonasında 100 m. 11.62 koşarak Dünya birincisi oldu.Çalışmalarına tanıklık ettiğimiz Milli Gururumuz Türk Atletizm tarihinde bir ilki başaran Mizgin Ay ve antrenörü Muhsin hocamızı tebrik ediyoruz.
    Genç yıldız Mizgin Ay’ın kazandığı 100 metre dünya şampiyonluğuna en üst düzeyde tebrik mesajları yağdı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mizgin’i telefonla arayarak kutladı ve başarılarının devamını diledi.Ayrıca Başbakan Binali Yıldırım, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Hamza Yerlikaya da Mizgin Ay’ı ayrı ayrı arayarak tebriklerini ilettiler.
    Devlet büyükleri tarafından adeta tebrik yağmuruna tutulan 17 yaşındaki Türkiye rekortmeni ve dünya şampiyonu Mizgin Ay ise Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Bakanlarımıza teşekkür ediyorum. Bu başarıyı kazanmamda emeği olan başta antrenörüm Muhsin Soysal ve kulübüm Fenerbahçe olmak üzere, federasyonumuza da minnettarım” diye konuştu.

Benzer yazılar