21 Ocak, 2022

StarFmHaber Beypazarının Sesi...
sağ1 reklam
sağ reklam

Beypazarı Belediye Meclisi: Polgaz’a evet

Beypazarı Belediye Meclisi bugün olağanüstü toplandı. Toplantının günden maddesi ise doğalgazın Beypazarına getirilmesi için Pol-Gaz’a yetki verilmesiydi.
BOTAŞ tarafından öncelikle içlerinde Beypazarı’nın da bulunduğu 12 il ve ilçeye doğal gaz hattı döşenmesi ve akıtılması kararı alınmış; bunun üzerine dağıtım şirketleri ile temaslara başlanmıştı. Enerji ve Tabii Bakanlığı yetkilileri yaklaşık iki hafta önce bu iki firma ile bir görüşme yaptı. Görüşmede öncelikle olarak yapım işinin ele alındı. Yapılan değerlendirmeler sonucunda ise Pol-Gaz ile anlaşma sağlandı. Yapılan meclis toplantısında Beypazarı’na doğal gaz getirme işinin Pol-Gaz’a verilmesi oy birliği ile kabul edildi.
ÇALIŞMALAR 1-2 YIL SÜRECEK
Anlaşmanın BOTAŞ tarafından imzalanmasının ardından çalışmalara hemen başlanacağı belirtiliyor. Başkan Özalp çalışmaların yaklaşık bir yıl süreceğini ve hat döşeme işleminin 2014 yılının Eylül ayında tamamlanmasını hedeflediklerini belirtti.
Eti Soda ve Beypazarı Maden Suyu 200 Milyon m3, İlçe Merkezi ise 7 Milyon m3 Doğalgaz Tüketecek
Edinilen bilgiye göre Eti Soda ve Beypazarı Maden Suyu tarafından 200 milyon m3 doğal gaz tüketilecek. Şehir merkezinde ise tüketim, yaklaşık 7 milyon m3 civarında olacak. Şehir merkezine hat döşeme işi ise yaklaşık 1-1,5 yıl sürecek.

Benzer yazılar