18 Mayıs, 2022

StarFmHaber Beypazarının Sesi...
sağ1 reklam
sağ reklam

Baha Tekin’den 2 madalya daha…

Veteranlar Balkan Badminton Şampiyonası Sona Erdi 7-10 Kasım 2013 tarihlerinde Bodrum’da yapılan Veteranlar Balkan Badminton Şampiyonası 10 Kasım 2013 Pazar günü yapılan finaller ile sona erdi.Veteranlar Balkan Badminton Şampiyonasına Türkiye’nin yanı sıra Bulgaristan, Romanya ve Yunanistan’dan 135  sporcunun katıldı.

 Akdeniz Badminton Birliği Başkanı,Balkan Badminton Birliği As Başkanı, Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı ve Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Özmekik Grubunda 2 Türk ve Bulgar sporcu Valentini yenerek Çeyrek finale çıktı. Çeyrek finalde Bulgar ve yarı finalde Romen sporcu Dan Gongu’yu yenen Murat Özmekik finale çıktı, finalde Romen Gabriel Constantin Turcu’ya yenilen Özmekik Balkan ikincisi oldu.Müsabakalarda 33 madalya ile Türkiye toplam madalya sıralamasında 1.olurken, 32 Madalya ile Bulgaristan 2. ve 8 Madalya ile Romanya 3. oldu.Müsabakalarda dereceye girenlerin Madalya ve kupalarını Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, Balkan Badminton Birliği Başkanı Puzant Kasabian, Bodrum Kaymakamı Dr.Mehmet Gödekmerdan, Genel Sekreter İsa Ayan ve Badmintona gönül veren antrenörler verdiler.

Tekin’den 2 madalya

Beypazarı Gençlik Hizmetleri  ve Spor İlçe Müdürü Baha Tekin Bodrum’da yapılan  Veteranlar Balkan Badminton Şampiyonası’ndan 2 madalya ile döndü. Tekin çiftlerde  Balkan 2., taklerde ise Balak 3. oldu.  Tekin’in ülkemize kazandırdığı  2 madalya, Türkiye’nin takım olarak birinci olmasına katkı sağladı.

Halil Keyf / Beypazarı Haber Gazetesi

Benzer yazılar